У Львові, в Будинку офіцерів, у рамках інструктивно-методичної наради з вчителями щодо викладання предмета «Захист Вітчизни» відбулося обговорення актуальних питань покращення допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді.

Своїми ж думками з вищевказаних питань поділилися з присутніми представниками загальноосвітніх навчальних закладів міста військовослужбовці – учасники АТО, представники обласного військового комісаріату та громадських організацій.

Зокрема, військовий журналіст газети Міністерства оборони України «Народна армія» полковник Володимир Скоростецький, розповів  колегам про роботу представників військових і цивільних засобів масової інформації в районі проведення АТО та методи інформаційного впливу, які застосовує  російський агресор для формування негативного ставлення світової спільноти до ініціатив Української держави щодо відновлення територіальної цілісності.

«З року в рік ми говоримо під час наших зустрічей про те, що для інформаційного супроводження вашого предмета варто використовувати офіційні джерела оборонного відомства. Твердо знаю про те,  редакції офіційного сайту Міноборони, військових журналів і газет та відомчі теле- радіостудії випускають якісні інформпродукти, що наповненні правдивим та цікавим контентом. А тепер моє запитання – які ресурси нашого відомства ви знаєте та використовуєте в роботі? – з такими словами звернувся до педагогів військовий журналіст. –  Саме тому закликаю використовувати не комерційні медіа, а виключно офіційні компетентні джерела. Адже ваші учні, чимало з котрих в недалекому майбутньому можуть стати солдатами повинні вміти використовувати свій мозок для аналізу ситуації, а тому ви маєте вчити їх відрізняти брехню від правди, адже війни зараз ведуться не лише на видимому полі бою, але й в інформаційній сфері».

У свою чергу заступник військового комісара Львівського обласного військового комісаріату полковник Анатолій Божкевич та офіцер відділу комплектування та призову молодший лейтенант Марія Левко взяли участь в обговорені питань співпраці під час підготовки молоді до військової служби.

Зокрема, чимало часу було присвячено обговоренню положень Закону України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу», а саме – аспектів приписки до призовних дільниць; дотримання правил військового обліку; підготовки громадян до військової служби; умов прийняття та призову на військову службу; проходження за призовом або добровільно військової служби; виконання військового обов’язку в запасі.

На завершення методичного об’єднання вчителів предмета «Захист Вітчизни» завідувачка бібліотеки Будинку офіцерів Віра Керечан ознайомила учасників з новими надходженнями науково-популярної та спеціалізованої літератури, що тематично об’єдналися під назвою «Книги, народжені війною».

Серед них слід відзначити роботу авторського колективу з Національної академії сухопутних військ імені Петра Сагайдачного під назвою «Психологія бою: діяльність командира підрозділу щодо підтримання морально-психологічного стану особового складу в ході бойових дій». Власне, у цьому посібнику акумульовано сучасні підходи до розуміння психологічних особливостей сучасних бойових дій та їх вплив на бойову діяльність військовослужбовців.

Підсумовуючи ж захід, методист навчально-методичного центру освіти міста Львова Борис Шарун подякував гостям за цікаві виступи та анонсував наступні заходи профорієнтаційної роботи з школярами під час вивчення ними згаданого предмета у 2017-2018 навчальних роках.

 Ігор Галущак, журналіст

Фото регіонального медіа-центру МОУ