У батьківських спільнотах у соціальних мережах історій про огидне шкільне харчування з усієї України – десятки. Спільно з ГО “Батьки SOS” “Сніданок з 1+1” розпитав про якість шкільних обідів понад 700 батьків. Про це йдеться у сюжеті Сніданок з 1+1.

Таким чином, лише трохи більше 100 задоволені харчуванням дітей у школі, а самі діти навіть ніяково зізнаються, що деякі страви смакують їм краще, ніж вдома. Однак у решті випадків обідам з їдальні і батьки, і діти кажуть категоричне “ні” через холодні макарони, сосиски сумнівної якості, мутні супи і підозрілі підливи.

 

 

Цього року з бюджету міста Києва виділено 228 мільйонів гривень на харчування, що на 44 мільйони більше, ніж минулого року. Для нас важливо, щоб цих коштів вистачило, якшо їх не буде вистачати, то КМР прийме рішення про додаткове фінансування“, – заявила начальник управління дошкільної, загальної середньої і позашкільної освіти департаменту освіти і науки КМДА Олена Бухно.

Експерти пояснюють, що причина різної якості обідів у школах очевидна і банальна – людський фактор. Нині діє проста схема: районні відділи освіти проводять тендер. Переможець – комунальне чи приватне підприємство повністю береться за харчування учнів: від закупівлі продуктів і формування бригади кухарів до готового результату на тарілці. Гроші кухня отримає незалежно від того смачно школярам чи ні. А тому намагається економити і продукти, і власні сили. Однак директор не має на них впливу, бо формально кухарі не є його підлеглими.

Але ситуація зовсім не безнадійна. Зробити для власних дітей обіди у школі не просто гарячими, а й смачними в силах самі батьки.

“У першу чергу звертатись до керівника навчального закладу, тому що на ньому лежить відповідальність за організацію харчування дітей у школі і вже відповідно разом з ним можна звертатися в РУО. Разом із районним відділом освіти може бути створена комісія з громадського нагляду за харчуванням у конкретному навчальному закладі“, – розповів юрист ГО “Батьки SOS” Роман Бондаренко.

Читайте також: Шеф-кухар Євген Клопотенко отримав грант для зміни харчування у шкільних їдальнях

Читайте також: Як найбагатший кухар планети бореться за правильне шкільне харчування

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *