Сьогодні у Міністерстві освіти і науки України відбулося засідання центрального організаційного комітету конкурсу “Учитель року”, під час якого йшлося про важливі дати та особливості цьогорічних змагань. 

Реєстрація учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року» розпочнеться з 1 жовтня та триватиме до 22 жовтня 2017 року.

Конкурс «Учитель року – 2018» є важливим для нас, оскільки він проходитиме у передстартовий рік Нової української школи, – наголосив Голова оргкомітету конкурсу, заступник міністра Павло Хобзей. – Ми розуміємо, що зміни в школі відбудуться тоді, коли зміниться учитель. Упевнені, що в конкурсі братимуть участь вчителі, які вже сьогодні застосовують компетентнісний підхід, що став основою Концепції Нової української школи. Важливо, щоб учителі-конкурсанти звертали увагу на сучасні методики навчання, формування ставлень та цінностей у школярів. Бажаю в кожній з номінацій відкрити нові імена вчителів, які згодом долучаться до реформування освіти, стануть агентами змін.

Конкурс проводитиметься у чотирьох номінаціях («Українська мова та література», «Фізика», «Німецька мова», «Фізична культура») та матиме свої особливості. Уперше реєстрація учасників здійснюватиметься на єдиній платформі, що надана компанією «Майкрософт Україна». Це має забезпечити принцип добровільної участі у конкурсі та надати більш повні статистичні дані про учасників конкурсу, вже з першого його туру. Організатори конкурсу отримають можливість узагальнювати статистику не лише про кількісний, а й якісний склад учасників.

Цьогоріч фінал не передбачатиме конкурсне випробування «Майстер-клас», натомість кожен з учасників зможе представити коротке відеорезюме – міні-розповідь про свій досвід роботи у школі та унікальні напрацювання. Також конкурсантам буде запропоновано продемонструвати педагогічну майстерність у конкурсі «Методичний практикум».

Як і минулорічний конкурс, «Учитель року – 2018» проходитиме прозоро. Перебіг заключного туру, відеозаписи конкурсних випробувань, оціночні відомості висвітлюватимуться на сторінці конкурсу. Головні фахові змагання вчителів будуть відкриті для громадського спостереження, про що окремо йдеться в умовах конкурсу.

WP_20170914_10_03_45_Pro

Під час засідання оргкомітету наголошувалося, що фінальні змагання конкурсу проводитимуться у чотирьох областях: Рівненській, Івано-Франківській, Запорізькій та Волинській. Під час онлайн-підключень представники управлінь освіти і науки обласних державних адміністрацій розповіли про готовність закладів освіти до проведення фінальних випробувань.

До того ж, розпочнеться робота над оновленням Положення про всеукраїнський конкурс «Учитель року». Цю ініціативу підтримали всі члени оргкомітету, тож незабаром проект документу буде представлено для громадського обговорення.

Більше особливостей конкурсу «Учитель року» розкриє «Педагогічний стартап» у Житомирі, який відбудеться 11 та 12 жовтня. Під час низки заходів переможці 2017-го року представлять свій досвід роботи та поділяться секретами успіху в конкурсі. Також усі освітяни зможуть долучитися до всеукраїнської презентації конкурсу «Учитель року», яка транслюватиметься 19 жовтня на освітньому порталі «Педагогічна преса».