Із понурої на яскраву перетворюється санаторна школа-інтернат №3 у Дніпрі. Цьогоріч тут заграли новими фарбами фасади спального корпусу і їдальні. Осучаснення навчального закладу, що спеціалізується на лікуванні дитячого сколіозу, – вперше майже за 60 років, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Реконструюємо навчальні заклади, які не знали ремонту десятиліттями. Цьогоріч оновлюємо 25 шкіл. Також створюємо комфортний простір для особливих дітей, ремонтуємо спеціалізовані заклади. Діти кожного населеного пункту мають навчатися в сучасних умовах», – акцентував Валентин Резніченко.

_1_150538687884171-41AA

Санаторну школу-інтернат №3 збудували ще в 1959 році. З того часу вона знала тільки поточні ремонти. Капремонт корпусів навчального закладу команда ДніпроОДА розпочала у 2015-му. Спочатку взялися за покрівлю – тепер прийшла черга фасаду.

«Наша школа дуже змінилася за останнє літо, стала яскравою. Мені подобається. В ній кортить навчатися», – поділилася восьмикласниця Кароліна Кирильчатенко.

_1_150538687884581-354A

Яскравими стали їдальня та спальний корпус. Утеплення фасадів – спеціальним матеріалом, який зберігатиме тепло та не пропускатиме холод.

_1_15053868788210-13B8

«Минулої зими температура у спальнях сягала 16 градусів. Діти навіть спали під двома ковдрами. Завдяки фінансуванню з обласного бюджету стіни утеплюємо. Це дозволить нам економити до 150 тисяч гривень щорічно», – розказала директорка школи-інтернату Марина Ващенко.

У навчальному закладі – майже 430 дітей з патологією опорно-рухового апарату. Вихованці з різних куточків Дніпропетровщини мають діагнози сколіоз і ДЦП. Поправляють здоров’я за допомогою фізпроцедур, лікувальної фізкультури та масажу.

«Ми спокійно залишаємо тут сина, знаючи, що його нагодують, він вивчить уроки. Школою задоволені. Це другий дім для моєї дитини», – розказала мати восьмикласника Ельвіра Алєксєєва.

Наступного року у школі планують реконструювати басейн.

«Завдяки децентралізації, ініційованої Президентом України Петром Порошенко, в бюджетах різних рівнів з’явилися додаткові ресурси. Спрямовуємо їх на розвиток інфраструктурних об’єктів області, – зазначив радник голови ДніпроОДА Юрій Голик. – Ми прийняли рішення: ніяких поточних ремонтів, тільки – капітальні».

Це вимагає більше часу й грошей, але результат того вартий: у найближчі роки будівлі шкіл і садків не потребуватимуть ремонту, наголосив він.

Інформує прес-служба ДніпроОДА