Вже третій рік поспіль на території технологічного факультету Житомирського національного агроекологічного університету проходить фестиваль «Свято українського коня».

Цьогоріч захід відбувся 16 травня і вже традиційно зібрав сотні відвідувачів – житомирян та гостей міста разом із родинами. До їх уваги було представлено показові виступи на конях, козацькі розваги, показ-дефіле, виступи  юних талантів міста та студентів ЖНАЕУ.

Також діяв традиційний ярмарок виробів ручної роботи, пригощали смачними українськими стравами. Наймолодші відвідувачі могли роздивитися коней, погладити їх та сфотографуватися, а ще проїхати верхи.

У рамках фестивалю презентували оздоровчу верхову їзду, провели змагання козаків на конях та розіграш призів,  майтер-класи, занятті зі стрільби з лука, вікторину.

Незмінним організатором  свята  виступає громадська організація «Берегиня Полісся» при підтримці Житомирського національного агроекологічного університету та особисто ректора ВНЗ Олега Скидана.

Нагадаємо, що «Свято українського коня»  започатковано для поширення національно-патріотичного виховання суспільства, популяризації здорового способу життя, підтримки реабілітації хворих дітей за допомогою іпотерапії і анімалотерапії.

До слова, заняття з іпотерапії для дітей з особливими потребами, до яких залучають тварин з  агроуніверситету, також проходять на базі  ЖНАЕУ.

«З кожним роком кількість відвідувачів на фестивалі зростає, організатори урізноманітнюють та розширюють програму. Цей захід чекають з нетерпінням, про нього знають в Житомирі та за його межами. Вважаю, що це гарний показник спільної роботи, – наголосив ректор Житомирського національного агроекологічного університету Олег Скидан. – Особливо радує, що сюди приходять відпочивати з родинами, а дітки отримують гарні емоції від можливості поспілкуватися з тваринами, поспостерігати за ними, покататися. Ми  даруємо людям українське свято вже третій рік, а разом з тим нагадуємо, що  діткам, які щодня долають при підтримці батьків і небайдужих певні труднощі,  покращувати фізичний та емоційний стан допомагають  на заняттях іпотерапії».

На святі переконують, що кінь – це не лише чудовий друг, а й справжній лікар, особливо для дітей з вадами здоров’я.

«Кінь має ряд терапевтичних факторів – це амплітуда коливань, це температура, це вібрації, це біоенергетичне поле, яке кінь має. Тобто він такий собі живий біотренажер», –  пояснює організатор свята Олеся Марчук.

Поруч із кіньми – вправні наїзники. Вони кажуть, аби вправно та впевнено триматись у сідлі потрібно, в першу чергу, відчувати свого чотириногого друга і працювати з ним щодня.

Під час  «Свята українського коня» провели благодійну лотерею, а всі зібрані кошти  передадуть на лікування хворих дітей іпотерапією.

Інформує прес-служба Житомирського національного агроекологічного університету

Відео Інформаційне агентство УНН

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *