Кожного року у Львові, який абсолютно справедливо вважається, духовною та культурною столицею Західної України, зосереджується  потужний центр інтелекту, творчого потенціалу, що  став справжньою  мекою, «точкою творення», який дає імпульс новим книжкам, новим ідеям, дає наснагу та поштовх для молодого покоління.

Осіння подія міста Львова перетворилася на місто видавців, авторів, науковців, підприємців, перекладачів, істориків, економістів, журналістів, студентів, викладачів, читачів де збирає багато відомих та цікавих людей, які їдуть не лише з усієї України, але й з різних країн світу, щоб зустрітись для обговорення важливих суспільних проблем, обмінятися ідеями, вподобаннями, світлинами на згадку . Ця згадка – Міжнародний книжковий «Форум видавців у Львові».

“Форум видавців у Львові від початку був місцем, де відбувалося щось нове: книги і видавці, тексти і автори, цінності й сенси. Нині світ дуже змінився, і ми разом спробуємо зрозуміти час, в якому живемо, щоб стати точкою творення для світу майбутнього», – зазначає президент ГО «Форум видавців» Олександра Коваль.

І цей рік не став винятком, нещодавно стартувала книжкова подія – 24-й Форум видавців, найбільша книжкова і літературна подія Центрально-Східної Європи під назвою – «Точка творення».

IMG_20170914_121014

«На  форумі представлено понад 500 книжкових новинок, 168 видавництв, які видали кілька тисяч нових книжок спеціально до цієї події. У програмі Форуму – 890 літературних, мистецьких, освітніх та соціальних заходів, 14 тематичних кластерів (для прикладу, тематичний кластер “Освіта” був цікавим для педагогів, учнів, студентів, батьків. У його рамках було порушено питання реформування освіти, розвиток педагогів та учнів, роль батьків у навчанні тощо. “Бізнес, економіка” – даний тематичний кластер був цікавим для підприємців, молоді, що планує власний бізнес та усім, хто прагне розвиватися. “Права людини” – універсальне базове поняття, що декларується сучасним суспільством. “Мови/переклади” – метою тематичного кластера є презентувати перекладацькі проекти в Україні, нові видання закордонних авторів, що видані українською. Серед інших освітніх майданчиків тематичний кластер «Історія» –  відзначиться презентаціями численних історичних видань. Серед них книги та дослідження присвяченні різним сторінкам нашої історії), та 10 спецпроектів. ” – розповідають організатори. – «На Форумі можна було зустрітись із понад 1 000 авторів, інтелектуалів, художніх та культурних діячів з усього світу. У межах Форуму реалізовується чимало соціальних та благодійних заходів, зокрема благодійна акція для пенсіонерів «Третій вік: задоволення від читання» та збір книжок для потреб бібліотек Сходу України. Цьогоріч відбувається 24-ий Національний книжковий ярмарок, 12 Міжнародний літературний фестиваль, 23 Конкурс і церемонія вручення премії «Найкраща книга Форуму», 8 Всеукраїнський бібліотечний форум, 6 Благодійна акція «Третій вік: задоволення від читання»...».

«Основною метою цьогорічного фестивалю є створення платформи для комунікації, яка в майбутньому спричинить зародження абсолютно нових бачень. Адже пошук нових ідей є абсолютно зрозумілим в сучасному світовому контексті, бо нові візії ставали дзеркалом (і навіть рушієм)  змін у суспільстві», – наголошує програмна директорка Форуму видавців  Софія Челяк.

IMG_20170914_122929_1

Головна ціль проведення Форуму Видавців, це популяризація читання. І незважаючи на сучасні комп’ютерні технології, книжку люблять і читають студенти Львівського кооперативного коледжу економіки і права. Щоб пройти теми з навчального курсу, придбати книжкові новинки професійного спрямування, та поспілкуватися із їх авторами,  студенти старших курсів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування», спеціалізація «Оціночна діяльність», «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність» разом з викладачами Лідією Марчишин та Михайлом Голубка за підтримки адміністрації вишу, провели  навчальну екскурсію, в якій відвідали головні експозиції, які  розташувались у Палаці мистецтв і біля палацу Потоцьких.

IMG_20170914_121647_1

Студенти мали можливість побачити братів Капранових та багато інших зіркових письменників, з якими вдалося зустрітись, поспілкуватись та навіть зробити селфі, дізналися про нову літературу з фаху, почули сучасну творчість, відкрили для себе творчий світ письменників, світ книг та їх поціновувачів. Захід  залишив після себе багато приємних вражень, ніхто не повернувся додому з пустими руками, кожен мав можливість щось корисне придбати з думкою про зустріч в наступному році.

IMG_20170914_125249

Викладачі та студенти Львівського кооперативного коледжу економіки і права  вдячні організатору заходу ( ГО «Форум видавців»)  та  співорганізаторам (Львівська міська рада, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів, Українська бібліотечна асоціація) в тому числі Оксані Плечій за підтримку, розвиток української книги,  української літератури та мови,  духовне збагачення, підвищення культурного, освітнього та професійного рівня молодого покоління.

IMG_20170914_122623

Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв?язків із громадськістю ЛККЕіП

 

 

 

З повагою, Михайло Голубка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *