У Луцьку за участю представників країн-партнерів з Німеччини, Естонії, Польщі відбувся міжнародний семінар «Можливості використання досвіду країн Європейського Союзу для реформування професійної освіти в Україні. Волинська область».

Це знакова подія у розвитку професійної освіти на Волині. Захід організовано управлінням освіти, науки та молоді Волинської обласної державної адміністрації спільно з Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Волинській області.

Для участі в семінарі прибуло 50 учасників із 18 професійно-технічних начальних закладів  області, колеги із Львівської, Рівненської областей та трьох країн світу, зокрема, Польщі, Німеччини, Естонії, соціальні партнери, науковці, представники Міністерства освіти і науки України. Більшість присутніх об’єднувала спільна участь у міжнародних проектах, зокрема: проект ЄС «Покращення системи підготовки кадрів для потреб економіки Волинського субрегіону», українсько-німецький проект «Партнерство у сфері професійно-технічної освіти в Україні», українсько-естонський проект «Досвід Естонії на допомогу реформам професійної освіти в Україні. Волинська область».

З вітальним словом та вступними промовами до учасників звернулися: заступник голови Волинської обласної державної адміністрації Світлана Мишковець, заступник директора департаменту професійної освіти МОН України Катерина Мірошниченко, Перший секретар Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні Зебастіан Кноке. Модерувала захід Людмила Плахотна, начальник управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації, яка окреслила перспективи розвитку системи професійно-технічної освіти Волині.

Під час роботи семінару обговорено шляхи використання досвіду країн ЄС для реформування системи професійної освіти в Україні, зокрема, у Волинській області. Представлено напрацювання з дослідження ринку праці, оптимізації мережі професійно-технічних навчальних закладів, нових підходів до управління навчальними закладами, розробки навчальних програм на компетентнісній основі, впровадження в навчальний процес елементів дуальної форми навчання.

В обговоренні питання впровадження досвіду в систему професійної освіти Волині також активну участь взяли представники підприємств-замовників підготовки робітничих кадрів.

Присутні з великою цікавістю ознайомилися із інтеграцією польського досвіду професійного навчання в практику роботи профтехзакладів Волині від польських колег з Комплексу шкіл гастрономічних і готельних справ імені Казимира Яворського та директора Нововолинського вищого професійного училища Валентини Приступи.

Актуальним був виступ Галини Бевз, доктора психологічних наук, завідувача лабораторії психології спілкування Інституту соціальної та політичної психології НАПН України, яка інформувала про використання сучасних соціальних технологій у підтримці учнів професійно-технічних навчальних закладів.

Проведений міжнародний семінар, безумовно, об’єднав учасників освітнього процесу в пошуку ефективних шляхів підвищення якості національної освіти, розвитку міжнародних освітніх і науково-технічних проектів, надав унікальну можливість обмінятися досвідом, думками, контактами для подальшої співпраці.

Повідомляє прес-служба Волинської ОДА