Книгу про Майдан минулий і майбутній написано - slaboshpitskyЦього четверга, 17 липня, в книгарні “Є” відбулася презентація книги Михайла Слабошпицького “Гамбіт Надії”.

На презентацію завітали і український поет, перекладач, літературний критик та громадсько-політичний діяч Дмитро Павличко, і український мовознавець Павло Гриценко, і українська поетеса Любов Голота та багато інших визначних постатей України.

Однак вся увага була прикута до автора – Михайла Слабошпицького — вітчизняного прозаїка, критика, літературознавця, публіциста. Свого часу він був редактором відділу критики газети «Літературна Україна», головним редактором газети «Вісті з України», журналу «Вавилон-XX» і багатьох інших.

Уся зала книгарні була забита натовпом патріотів, які жадали поспілкуватися з автором та придбати унікальну книгу, орієнтовану на висвітлення реалій, викликів і сподівань Українського народу. Більшість відвідувачів уже охрестили видання Енциклопедією Майдану, оскільки в ній зібрана неймовірна кількість різноманітних матеріалів: від фотографій, зроблених очевидцями, і до віршів учасників подій. Дмитро Павличко навіть сказав, що це найчесніший і найкращий твір історії, тож має бути якнайшвидше перекладеним іншими мовами світу.

У свою чергу Павло Гриценко назвав книгу україноцентричною та надзвичайно важливою в часи, коли люди читають “Сегодня”, бо газети “Сьогодні” не існує.

Варто зазначити, що книга не зупиняється на Майдані минулого. Вона розповідає і про Майдан сьогодення, оскільки автор фактично “виставляє рахунок усім… і навіть націонал-радикалам”.

На думку Любові Голоти, книжка здатна перевернути світогляд і переклад цієї книги може приголомшити світ.

Наприкінці зустрічі слово взяв сам метр, Михайло Слабошпицький. Він пояснив присутнім, що: “Це книжка про Майдан. Про неможливість перемогти режим Януковича. І про нашу перемогу над режимом екс-президента. І про подвиг «Небесної сотні». І про те, як у війні з російськими найманцями гартується наша нація.”

Уся зустріч пройшла в дусі справжньої інтелігенції України.

Валерій Корюненко, спеціально для “Педагогічна преса”

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *