Школа в селі Миколаївка Новомосковського району після реконструкції перетвориться на сучасний НВК. По завершенню будівельних робіт у новоствореній освітній установі навчатимуться 280 учнів та 80 дошкільнят, повідомив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

«Завдяки децентралізації, ініційованої Президентом України Петром Порошенком, в бюджетах різних рівнів з’явилися додаткові ресурси. Спрямовуємо їх на розвиток інфраструктури області, – зазначив Валентин Резніченко. – Ми прийняли рішення: ніяких поточних ремонтів, тільки – капітальні. Цьогоріч реконструюємо 25 шкіл – створюємо простір, у якому хочеться навчатися».

Ще на початку 90-х у Миколаївській школі навчалися понад півтисячі учнів. Проте така кількість дітей не вміщувалася в одному приміщенні, тому навчальний заклад розширили.

«Але пройшов час – і демографічна ситуація змінилася. Добудова практично не використовувалася і здебільшого пустувала. Тому вирішили створити у цій частині дитсадок і тим самим перетворити школу в НВК», – наголосила директорка Миколаївської школи Надія Антоненко.

За проектом, НВК буде розрахований на 280 школярів та чотири групи на 80 дошкільнят. За словами сільського голови Ірини Полтавець, перебудова навчального закладу вирішить проблему нестачі місць в існуючому дитсадку села.

_1_1506596443435100-363A

«Наш сільський садочок переповнений. А в школі є місце, де можна розташувати підготовчі групи. Тобто діток, яким виповнилося п’ять років. П’ятирічки підуть до НВК – натомість звільняться місця в садку для молодших діточок», – розказала Ірина Полтавець.

Реконструкція триває півтора місяці. Наразі підрядники міняють 5 тис. квадратів покрівлі, потім стануть до внутрішніх робіт в майбутньому дитсадку. Весною розпочнуть зовнішнє утеплення будівлі. Обігріватиме НВК власна модульна котельня.

«Коли при школі буде дитсадок, малеча легше адаптуватиметься. Не буде того переломного періоду під час переходу. Для дітей все буде знайомим. Це дуже зручно», – упевнена місцева мешканка Ольга Кравченко.

У новоствореній освітній установі працюватимуть майже 40 фахівців: 25 з них – у школі, 14 – у дитсадку.

Це буде сучасний освітній простір, який забезпечить доступ сільських дітей до якісної школи. Тут створять умови для інклюзивного навчання, крім того, запровадять steam-освіту, яка спрямована на підтримку творчості та інноваційних навичок учнів.

Повідомляє прес-служба ДніпроОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *