Вчені Харківського політехнічного інституту продемонстрували інноваційні винаходи у межах освітнього проекту «Ніч Науки». Акція була присвячена питанням і проблемам енергоефективності. До участі у проекті долучилися понад 1 500 осіб, серед яких — школярі, викладачі та керівництво вишу.

Політехніки змоделювали для майбутнім студентів удар блискавки, показали, як вона руйнує будівлі, і розповіли, як захистити електроенергетичне обладнання від блискавки.

Учасники заходу побачили, як працює унікальний трансформатор Тесла, розроблений студентами кафедри передачі електричної енергії. А також дізналися, як можна на відстані запалити лампочку без проводів. Школярі разом з вченими вишу дослідили вплив факторів на вироблення енергії і порівняли енергоефективність різних типів ламп.

«Ніч Науки» — це традиційний захід для ХПІ. Незважаючи на те, що у цьому році освітній проект тематичний, ми намагаємося максимально охопити й інші наукові напрямки ХПІ, адже нашим вченим є чим привернути увагу дітей і молоді», — зазначив проректор з наукової роботи ХПІ професор Андрій Марченко.

Крім того, дітям показали макет енергоефективної квартири. Їм розповіли про принципи роботи сонячних електростанцій та використання датчиків руху і таймерів для економії енергії.

Школярі мали змогу спостерігати за експериментами з фізики (електрики, механіки, коливання та магнетизму) та ознайомитись з розробками в галузі мікропроцесорної техніки.

Також вчені продемонстрували роботу приладу «АШЕМІТ», який був розроблений на кафедрі інженерної електрофізики. Він пройшов апробацію у клініках України, Росії та Німеччини щодо лікування широкого спектру захворювань за допомогою електрофізичного впливу.

xpi1-04-10-2017.9cc9b7bf3438cab9d2b18d210cc1e81a13653

Для школярів провели хімічні досліди. Діти стали свідками виверження «вулкана» та побачили «веселку» (забарвлення полум’я солями металів). До того ж вони взяли участь у майстер-класах з приготування вафель і морозива.

У межах проекту «Ніч науки» у виші відкрився музей, у якому представлена 130-річна історія ХПІ. Після екскурсії гості мали змогу взяти участь у вікторині та перевірити свої знання з фізики і хімії. Найбільш допитливі знавці отримали призи. Також для учасників заходу з концертною програмою виступили творчі колективи Палацу студентів ХПІ.

Довідково: «Ніч науки» проходить в Харкові з 2013 року. Основною її метою є інтерактивна демонстрація останніх наукових досягнень і новітніх технологій Харкова. У 2014 році «Ніч науки» отримала нагороду у категорії «Кращий освітній проект».

Захід організовує Департамент міжнародного співробітництва Харківської міської ради за підтримки проектів «Енергоефективні реформи в Україні» та «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості ВПО» Німецької федеральної компанії «GIZ».

Інформує прес-служба ХПІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *