Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Закарпатській області продовжує співпрацювати з науковими установами України. Починаючи з 2015 року, Goethe-Institutом в Україні та Інститутом професійно-технічної освіти Національної Академії педагогічних наук України для викладачів німецької мови професійно-технічних навчальних закладів та методистів/представників навчально (науково)-методичних центрів ПТО в регіонах, організовано  інформаційний захід „Міст до професійної освіти”.

Мета його – обговорення актуальності нагальних проблем викладання німецької мови, саме професійного спрямування в закладах професійно-технічної освіти України та Німеччини.

14

Активними учасниками заходу були викладачі німецької мови    Стинич М.І. (Вище професійне училище № 3 м. Мукачево) та Капущак Б.Б. (Міжгірський професійний ліцей), який у рамках проекту в 2016 році пройшов стажування в Німеччині та отримав сертифікат.

7

ПТНЗ Закарпаття в 2017 році представляла викладач німецької мови Стинич М.І. (Вище професійне училище № 3 м. Мукачево), яка взяла участь у проекті „Міст до професійної освіти – німецька у навчальних закладах системи професійно-технічної освіти України”. Підвищення кваліфікації викладачів німецької мови, розробка власних методичних рекомендацій щодо методів проведення профільноорієнтованого уроку німецької мови, апробація розроблених сценаріїв та проектів – основна мета створення даного проекту. Для реалізації цього завдання було проведено ряд методично-дидактичних семінарів, два практичні проекти, поглиблена робота над вправами, аналіз та колегіальне обговорення завдань кожного модуля, що у свою чергу сприятиме поєднанню теоретичного матеріалу з практикою.

Відрадно зазначити, що Мар’яна Іванівна за співпрацю, креативність і професіоналізм отримала три сертифікати та онлайн-курс німецької „Німецька мова. Письмо” як стипендію.

15

Такий підхід до викладання (вивчення) іноземної мови наблизить навчальний процес до вимог ринку праці, зацікавить молодь до вивчення предмета, а ґрунтовні знання німецької мови можуть слугувати вирішальним фактором у професійній мобільності.

Співпраця з Goethe-Institutом в Україні триває. Надалі плануються заходи щодо стажування й підвищення кваліфікації викладачів німецької мови професійно-технічних навчальних закладів регіонів у Німеччині в рамках проведення Українсько-німецького року мов 2017/2018 під гаслом „Зроби наступний крок!” та обговорюються можливості проходження учнями ПТНЗ практики за кордоном, у Німеччині.

Інформує Навчально методичний центр ПТО у Закарпатській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *