Президент Петро Порошенко зустрівся з фіналістами конкурсу «Global Teacher Prize Ukraine», відбірковий етап якого тривав в Україні з середини травня 2017 року. Глава держави привітав переможців у авторитетному конкурсі, а також з Днем вчителя. Президент також зазначив, що цьогорічне святкування Дня вчителя було ознаменовано прийняттям нового Закону «Про освіту», який він підписав минулого тижня.

«Нам вдалося прийняти Закон «Про освіту», який кардинальним чином змінює усі освітні технології. Виводить на перший план вчителя і дає йому свободу, дозволяє виховувати справжніх лідерів», – сказав Президент та підкреслив, що на його думку «освіту треба перенести з розділу видатки державного бюджету в розділ інвестиції – інвестиції в майбутнє».

Глава держави підкреслив, що освітня реформа, включаючи інклюзивну освіту, створює унікальні можливості для дітей з особливими потребами. «Це дуже важливо, що діти з особливими потребами соціалізуються в суспільстві. А з іншого боку – суспільство вчиться жити і забезпечувати єдиний світ для таких дітей», – зазначив Президент та додав, що на його переконання «освіта – найкращий інструмент для того, щоб змінювати світ».

«Дуже важливо, що в Законі «Про освіту» ми не просто захистили українську мову, але й, насправді, жодним чином не обмежили мови національних меншин: ні угорську, ні словацьку, ні румунську», – зазначив Президент та додав, що новий Закон дозволяє дітям вчити і розуміти українську мову.

5b62fc7631037c625c51d8da676559d8_1507292237_extra_large

Глава держави особливо підкреслив, що сучасний педагог, який зможе вибудувати ефективну взаємодію з учнями, насамперед має бути особистістю творчою і відповідальною. «Успішного учня виховає лише успішний вчитель», – сказав Петро Порошенко та додав, що «до дітей має прийти людина-лідер, яка може вести за собою, яка любить свій предмет, фахово його викладає». При цьому він наголосив, що «вчитель має бути не лише фахівцем та наставником, а й справжнім другом для своїх вихованців».

«Я дуже підтримую ті зміни, які зараз відбуваються, і радію новому Закону «Про освіту», – сказала, в свою чергу, ініціатор проекту «Global Teacher Prize Ukraine» Зоя Литвин. Вона наголосила на тому, що дуже важливим є «приклад вчителів, які надихають своїх учнів» і зазначила, що «основною метою цієї премії є популяризація професії вчителя і підняття її на новий рівень».

Учасники зустрічі також домовились, що усі пропозиції від професійного середовища вчителів щодо продовження освітньої реформи в частині прийняття нового Закону «По середню освіту» будуть враховані.

Global Teacher Prize – світовий конкурс учителів, які зробили видатний внесок у професію. Премію засновано, щоб підкреслити важливість педагогів і той факт, що в усьому світі їх зусилля варті того, аби бути визнаними на найвищому рівні.

Інформує офіційне інтернет-представництво Президента України