Днями у столиці відбулася церемонія нагородження національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2017. 

Звання найкращого педагога-новатора України, приз розміром у 100 тисяч гривень та поїздку на Global Education and Skills Forum 2018 в Дубай отримав викладач з Чернівців Паул Пшенічка.

71-річний Паул Пшенічка, вчитель фізики та астрономії у Чернівецькому ліцеї №1. У 1991 році він створив для обдарованих учнів наукове товариство “Квазар”, члени якого реалізували понад 150 дослідницьких проектів. У 2004 році він був визнаний найкращим вчителем фізики світу за версією Intel. Також він є заслуженим вчителем України та почесним членом Лондонського інституту фізики. У 2005 році його прізвищем “Пшенічка” названо малу планету №21389 за рішенням Міжнародного астрономічного союзу та лабораторії ім. Лінкольна Массачусетського технологічного інституту.
Серед  лідерів також були:

  • Наталя Гладких, яка працює з дітьми з вадами зору у Київській спеціалізованій школі “Надія”. З 2009 року займається соціально-психологічною реабілітацією дітей з особливостями розвитку.
  • Вікторія Биркович, вчителька початкових класів в Ужгородському економічному ліцеї, впроваджує інтегрований курс “Культура добросусідства”.
  • Владислав Качур, учитель англійської та німецької мов у Вінницькій гімназії №6. Розробив електронні посібники з країнознавства та використовує елементи гейміфікації на уроках англійської мови.
  • Тетяна Веркалець, вчителька історії у Полтавському навчально-виховному комплексі №16. Перетворила кабінет історії на творчу лабораторію і заснувала клуб “Дебати”.

Національна премія Global Teacher Prize Ukraine відбулася вперше. Метою національного конкурсу було знайти вчителів-новаторів, які ідуть у ногу з часом і впроваджують новітні практики.

Відео 1+1