Накази щодо використання форми в школах столиці втратили свою чинність ще у 2008 році. Про це йдеться в наказі №929 від 3 жовтня 2017 року директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації Олени Фіданян. Повідомляє веб-ресурс НУШ.

Накази Головного управління освіти Київської міської державної адміністрації від 04.05.2000 № 96 “Про стан виконання Указу Президента України від 12.06.1996 р. № 417 “Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти” та Головного управління освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 03.06.2004 № 189 “Про шкільну форму” втратили чинність у 2008 році“, – зазначено в документі.

Також, згідно з наказом, до 1 грудня директори повинні провести обговорення з органами самоврядування навчальних закладів щодо доцільності використання шкільної форми.

І з урахуванням рішень місцевого самоврядування школи постановити, чи буде в певній конкретній школі шкільна форма, чи ні.

У Наказі Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації також зазначається, що педагогічні працівники мають запобігати неетичному спілкуванню зі школярами через відсутність шкільної форми.