Майже 700 дітей уже більше місяця навчаються в оновленій Петриківській опорній школі, що на Дніпропетровщині. Після реконструкції навчальний заклад змінився кардинально – від фасаду до меблів. Серед освітніх ноу-хау – ресурсна кімната для інклюзивних дітей, медіатека та креативні полиці буккросингу. Учні зізнаються, здобувати знання в таких умовах набагато цікавіше.

«Діти Петриківського району вже більше місяця навчаються в одній з найкращих в Україні опорних шкіл. Цьогоріч її повністю реконструювали. Від старої будівлі залишилися тільки стіни та юридична адреса. В навчальному закладі яскравий фасад, відремонтовані класи з інтерактивними дошками, буккросингові куточки, медіатека, ресурсна кімната, нові столова та спортзал. В таких комфортних умовах мають навчатися діти будь-якого населеного пункту, акцентує Президент України Петро Порошенко», – зазначив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.

Ця двоповерхова будівля була збудована у 40-х роках минулого століття. Останній косметичний ремонт торкнувся її стін у 1979-му. Тепер школу не впізнати. Тільки-но ступаєш на подвір’я – ноги з радістю несуть на урок. Фасад – наче калейдоскоп. Під різним кутом різнокольорові елементи збираються у візерунки.

«Місяць тому діти прийшли до абсолютно нової школи. Вона сучасна і ззовні, і зсередини. У всіх класах нові меблі, інтерактивні дошки, комп’ютери, проектори, – зауважила директорка школи Марина Сорока. – Навчання стало набагато цікавішим. Учні засвоюють мультимедійний матеріал краще».

Інтерактивні дошки – в усіх 19 класах. У школі два сучасні буккросингові куточки, якими можна скористатися в позаурочну годину. Полиці вміщують 1,5 тисячі книжок: від історичних романів до сучасної публіцистики.

«Тут на м’яких пуфах можна почитати в невимушеній обстановці, – поділилася одинадцятикласниця Ліза Дроговоз. – Нещодавно нам задали знайти відомості про поетів «Розстріляного відродження». Допомогла антологія сучасного автора Юрія Винничука, яка є в буккросингу».

Діти з особливими потребами отримують якісні знання в ресурсній кімнаті. Вона створена за проектом Фонду Порошенка, який втілює програму «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Участь у проекті беруть п’ять областей, але ресурсна кімната у Петриківській школі – найперша. Вона – наочний приклад для інших регіонів.

«Подобається ремонт в класах. Хочеться, аби до цієї краси учні ставилися дбайливо», – побажав восьмикласник Іван Клисак. А це медіатека – інтерактивний простір нового покоління для навчання й обміну думками. Тут можна почитати, посидіти в Інтернеті, відпочити, поспілкуватися з однолітками. Понад півсотні таких медіатек відкрили цьогоріч на Дніпропетровщині в рамках соціальної програми дружини Президента Марини Порошенко.

«Коли 1 вересня пришла до школи, то була приємно здивована. Враження вмістилися у вигук «Вау», – розказала десятикласниця, переселенка з Луганської області Аліна Мельник. – Школа яскрава, сучасна, красива. У ній кортить навчатися. Навіть додому не хочеться йти».

Ще одна родзинка – незвичні сходи. Неправильні форми англійських дієслів тепер запам’ятовувати легше. Free Wi-Fi – на всій території школи.

_1_150788589642713-2E18

Цьогоріч розпочалася реконструкція шкільного стадіону. Діти вже займаються на нових тренажерах. На футбольному полі замість трави буде штучне професійне покриття, навколо укладуть сучасні бігові доріжки.

«Тренажери дуже зручні. Добре, що їх поставили. Можна займатися досхочу, аби бути стрункою», – розказала шестикласниця Альона Караманчук.

_1_1507885896489115-37B8

Релакс-зона – прямо під вікнами школи.

_1_1507885896489105-3096

Цьогоріч ДніпроОДА реконструює в області 25 шкіл.

Повідомляє прес-служба ДніпроОДА