На Житомирщині завершився «Педагогічний стартап – 2017». Дводенний всеукраїнський семінар, який проводився у навчальних закладах Житомира, Бердичева та Коростеня, об’єднав представників закладів післядипломної педагогічної освіти, відповідальних за організацію та проведення конкурсу «Учитель року» в регіонах.

У межах «Творчої майстерні сучасного вчителя» учасники семінару дізналися про секрети успіху та кращий досвід переможців Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017». Педагогічні практики презентували переможці: учитель інформатики загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 30 м. Житомира Віталій Шатківський, учитель початкових класів Коростенської міської гімназії Тетяна Біжан, учитель біології, директор загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 м. Бердичева Наталія Пудрій. А результати конкурсу в номінації «Інформатика» представив голова журі «Учитель року – 2017» у номінації «Інформатика», доцент кафедри прикладної математики та інформатики Житомирського державного університету імені Івана Франка Сергій Жуковський.

Програма заходу передбачала теоретичний та практичний модулі, присвячені виявленню й підтримці талановитих учителів та мотивуванню їх до творчого самовдосконалення. Власний досвід роботи представили Житомирський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти та Житомирський міський науково-методичний центр, управління освіти і науки виконавчого комітету Бердичівської міськради, відділ освіти Коростенського міського виконавчого комітету.
Під час рефлексійної частини учасникам семінару запропонували відповісти на запитання: «Конкурс «Учитель року»: тягар чи сходи до успішного майбутнього?».

«Ми проаналізували перебіг конкурсу «Учитель року – 2017» та розповіли про особливості його проведення у 2018 році. Найбільш актуальними були питання процедури реєстрації, а також оцінювання конкурсних випробувань. Ми детально розглядали зміст випробувань цьогорічного конкурсу, акцентували на важливості дотримання умов заключного туру під час проведення районного та обласного турів. Адже, беручи участь у конкурсі, учасники мають набувати досвід, який знадобиться їм під час відбіркового та фінального етапів», – зауважила модератор семінару Олена Артеменко, начальник відділу організації масових заходів ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти».

Йшлося також про супровід учителів, який надають методичні установи і заклади післядипломної педагогічної освіти, та мотивування педагогів до участі у конкурсі. Заслуговує на увагу досвід Житомирської області, де переможці отримують грошову винагороду, а вагомі досягнення під час конкурсу зараховуються як позачергова атестація. Сьогодні усіх талановитих учителів Житомирщини залучають до курсів підвищення кваліфікації, науково-методичних заходів. До того ж, конкурс «Учитель року» сприяє не тільки професійному, а й кар’єрному зростанню.

Довідково: Всеукраїнський семінар «Педагогічний стартап» – це щорічний захід, що проводиться у рамках Школи педагогічної майстерності. Переможці конкурсу «Учитель року» ще раз мають можливість продемонструвати власні педагогічні та методичні досягнення. Мета заходу не лише у поширенні досвіду кращих українських учителів, а й у вдосконаленні організації конкурсних випробувань.

Нагадуємо, що до 22 жовтня 2017 року триватиме реєстрація учасників всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінаціях: «Українська мова та література», «Німецька мова», «Фізика», «Фізична культура».

Інформує прес-служба МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *