У Запорізькому національному університеті провели навчальний семінар «Фонди ЄС: можливості фінансування індивідуальної мобільності молодих науковців та докторантів». Захід організували представники Центральноєвропейської Академії Навчань та Сертифікації (CEASC) спільно зі співробітниками Запорізького національного університету за підтримки Запорізької міської ради, Консалтингової компанії «Eurostar.Agency», Університету Суспільних наук (UNS) та компанії «Consulting Group -2027».

Основну мету семінару його організатори вбачали в ознайомленні учасників з можливостями фінансування академічної мобільності молодих науковців та докторантів за допомогою інструментів Європейського Союзу.

На початку заходу в.о. ректора Запорізького національного університету Олександр Бондар відзначив особливу актуальність запропонованої для обговорення теми в контексті зростання мобільності науковців і студентів.

P1210752

Спікером семінару став президент Фундації CEASC, консультант із написання проектів до Європейських структурних фондів, фахівець із євроінтеграції, бізнес-тренер Микола Смолінський, досвідчений викладач вищої школи, який уже 11 років займається тренерською діяльністю. Він розповів про можливості реалізації проектної діяльності та кар’єри для науковців у рамках європейського освітнього простору за допомогою можливостей, які відкриває фундація CEASC, яка на сьогодні має більше 20 офісів в Україні.

Під час семінару учасники мали змогу дізнатися про особливості функціонування системи індивідуальної мобільності. Їм розповіли, як підготувати проектну заявку, як обрати стратегію, як написати проект, враховуючи власні цілі і реальність його реалізації тощо.

Науковцям повідомили про можливості інструментів індивідуальної мобільності MSCA  та «Horizon 2020» («Горизонт 2020»), серед пріоритетів яких – інноваційні навчальні програми, міжсекторна співпраця. Також їхні представники зацікавлені в просуванні зручних умов роботи та працевлаштування, у поширенні результатів дослідження. Для них важливим є розвиток таких напрямків роботи, як формування позитивного іміджу професії науковця, індустріальне лідерство, досконала наука, розвиток інфраструктури. Учасників зустрічі проінформували про сфери наукових інтересів,  форми співпраці, алгоритми і процедури аплікування та відбору науковців й очікувані результати різних типів конкурсів за програмами MSCA (ITN, RISE, IF, NIGHT, COFUND), «Horizon 2020», «Joint Research» Centre. Вони дізналися також про можливості роботи в науково-дослідницьких, фінансованих проектах ЄС.

Представники Запорізького національного університету оцінили свою участь у семінарі як дуже інформаційну та продуктивну. Вони подякували адміністрації вишу, представники якої на сьогодні приділяють багато уваги розвитку проектної діяльності в університеті.

 Повідомляє прес-служба ЗНУ