Українське законодавство вже містить стимули для роботодавців, аби вони брали участь у підготовці учнів професійних закладів – витрати на ці цілі можна відносити на валові видатки. Відповідну заяву зробила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час виступу на Міжнародному економічному форумі у Львові сьогодні, 26 жовтня 2017 року.

Міністр, зокрема, розповіла, що нині еталонний зразок професійної освіти є в Німеччині.

«Німеччина має дуже потужну професійну освіту, наприклад, там 60% навчального часу студенти проходять на виробництві. Я багато зустрічалася з німецькими експертами з профосвіти, щоб зрозуміти секрет – як вони заохочують роботодавців так активно брати участь у навчанні, які стимули існують. І знаєте – жодних стимулів, лише соціальна відповідальність. Але ми розуміємо, що в нашій реальності це не працює», – зауважила Лілія Гриневич.

Вона зазначила, що МОН розробив усі документи, які було необхідно прийняти, аби видатки на навчання зараховувалися як валові видатки – це дає можливість зекономити певні кошти за рахунок податків.

«Однак Мінфін завернув нам це з обґрунтуванням, що так уже можна робити в межах чинного законодавства», – пояснила міністр.

Зараз розробляється пояснення для роботодавців, як цей механізм можна використовувати.

Інформує прес-служба МОН УКраїни

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *