Днями у Львові для директорів та вчителів шкіл, керівників районних відділів освіти, методистів з навчально-методичного освітнього центру відбулася конференція «Е-освіта». Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

На урочистому відкритті виступив міський голова Львова Андрій Садовий, який привітав учасників конференції та наголосив на важливості розвитку сучасної освіти з допомогою новітніх технологій.

Конференція «Е-освіта» є продовженням циклу зустрічей освітян, започаткованого управлінням ІТ Львівської міської ради у лютому цього року. Конференція має на меті  закласти підґрунтя для якісно нового підходу до поняття освіти: як до процесу гнучкого, адаптивного, сучасного та інноваційного.

dsc2127-349ccfc10c0b8ae8bf20eb80f5417053

«Ми прийняли рішення, що до кінця року кожна школа отримає по одному мультиборду. Де є кращі вчителі – купуємо ще один. І поступово будемо збільшувати, бо одночасно ми не купимо мультиборди в усі школи. Вчора я був на відкритті у Політехніці нового старт-хаусу, місця, де діти творять, креативлять, роблять нові стартапи. Чи можемо ми собі уявити, що Ілон Маск зараз пропонує переліт з Америки в Японію за 30 хв з використовуванням ракети, а вартість квитка буде такою ж, якби ви летіли літаком? Якщо ви скажете, що це не реально, то подивіться на свій телефон, якщо би вас 20 років тому спитали, чи це реально? Швидкості в цьому житті зростають факторіально. Я прочитав, що Арабські Емірати надали громадянство штучному інтелекту. Технології змінюють світ. В цьому світі, щоб бути попереду, треба працювати дуже швидко. Якщо хтось думає, що весь світ зупиниться і буде чекати Україну – це помилка. Світ буде рухатись ще швидше, а Україна сьогодні крок вперед, два назад, потім вліво, вправо. Як вийти з цієї ситуації? Часто люди мають фантазії, що у владі мудрі люди. Я бачив людей у владі в різних кабінетах. Часто їм треба йти ще раз в школу і вчитись. Надія – на самих українців, на наш інтелект і на наші здатності. Моя позиція проста: якщо Україна поставить освіту в реальний пріоритет з точки зору бюджетних призначень і 10 років поспіль освіта буде номер один статтею бюджету, тоді є шанс. Але ми повинні бути до цього готові. Ви повинні сьогодні вчити себе, в першу чергу, щоб бути готовими подавати дітям інформацію, враховуючи новітні технології, щоб вони були готові до життя у світі, який змінюється неймовірно швидко щодня. Я отримую велику насолоду, коли приїжджаю у наші ІТ-компанії у Львові – вони пульсують з тим життям, яке пульсує у Нью-Йорку, Сінгапурі, Токіо. Ті країни, які здомінують, будуть мати набагато більші економічні показники …  Цей народ, який буде вкладати в інтелект, має майбутнє. Я буду робити все можливе, щоб ми у Львові показували приклад. Вчіться на сто відсотків, бо від вашого сьогоднішнього сприйняття світу дуже багато залежить, як будуть це сприймати діти. Раджу вам слухати дітей. Нам треба максимально давати можливість дітям бути самими собою. Завдання кожного з вас – допомогти дитині розкрити свій потенціал. А для цього ви повинні розкрити і свій власний потенціал, а це можна зробити за одної умови – вчитись, переймати усі нові технології. Бажаю вам сьогодні добрих, цікавих думок та ідей», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

На конференції освітяни обговорили  роль технологій в сучасній освіті, дискутували про те, як кожен з учасників може безпосередньо долучитися до творення простору е-освіти та говорили про те, як збудувати дієву спільноту, що очолить зміни в освіті міста.

Фото: Олександр Мазуренко

Один коментар до “Народ, який буде вкладати в інтелект, має майбутнє, – мер Львова під час конференції «Е-освіта»”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *