Підвищення зарплати педагогів на 2018 рік передбачатиме просування оплати праці на 1 тарифний розряд єдиною тарифною сіткою, фіксування надбавки за престижність на рівні 20% для всіх вчителів, а для кращих надбавка буде 30%. Про це йшлося під час зустрічі Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з керівниками обласних управлінь освіти сьогодні, 2 листопада 2017 року, у залі Колегії МОН.

«Якщо зараз обсяг надбавки за престижність – рішення місцевої влади, то з 2018-го ми робимо її обов’язковою. Очевидно, що ці гроші передбачені в межах освітньої субвенції, яку ми даємо на зарплати вчителів з держбюджету. Кращі педагоги – наприклад, ті, що візьмуть перший клас в межах реформи НУШ, вчителі в інклюзивних класах та інші мають отримати надбавку на рівні 30%», – пояснила Лілія Гриневич.

Керівники управлінь освіти відзначили, що за формальними показниками освітня субвенція, з якої забезпечується зарплата вчителів, зросла порівняно з 2017 роком не на 25, а на 18 відсотків. Вони звернулись до МОН за роз’ясненням – чи вистачить цих грошей на відповідне підвищення.

«Цього року зарплату вчителів ми розраховували за формулою, тобто адресно для кожного регіону, враховуючи особливості місцевості та кількість учнів. Грошей вистачить. Однак, навіть якщо рахувати примітивно, просто збільшивши відсоток, теж все виходить. У нас наприкінці 2017 року залишиться 6млрд невикористаної освітньої субвенції – тобто це ті кошти, які ми дали вам на місця на зарплати вчителям, а ви їх вже фізично до кінця року не використаєте. Якщо розраховувати збільшення на 25% без цих 6 млрд, все збігається», – відзначив заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей.

Передбачається, що залишки освітньої субвенції перейдуть на 2018 рік та використовуватимуться цільово на матеріально-технічне забезпечення та інші потреби освіти.

Також йшлося про те, що у видатки на наступний рік необхідно обов’язково закласти поділ класів на групи для вивчення іноземних мов, трудового навчання тощо.

Нагадуємо, що у 2017 році було збільшено зарплату вчителям на 50%, зокрема завдяки просуванню оплати праці вчителів вгору тарифною сіткою на 2 тарифні розряди.

Повідомляє МОН України

5 коментар до “У бюджет 2018 року закладено підвищення оплати праці педагогів на 1 тарифний розряд та фіксовану надбавку в 20%”
  1. Будуть закладені видатки на поділ класів при вивченні іноземних мов, трудового навчання ? Так чому відразу не заклали у формулу? 20 відсотків за престижність при граничних показника освітньої субвенції? Аж цілих 8 нам заклали! ПОПУЛІСТИ

  2. Я в шоці, а викладачам Вузів будуть підвищення? Чи тільки про вчителів тепер дбатимуть? А ми тих вчителів готуємо та навчаємо. Зроблять зрівнялівку заробітної плати вчителя і викладача. Це зовсім несправедливо.

  3. «Цього року зарплату вчителів ми розраховували за формулою, тобто адресно для кожного регіону, враховуючи особливості місцевості та кількість учнів.

    зарплату розраховуєте для кожного регіону, а коефіцієнт для пенсії нараховуєте один для всієї країни – і яку собі пенсію заробить вчитель з малого містечка чи села? мінімальну???

  4. Заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей відзначив: “Цього року зарплату вчителів ми розраховували за формулою, тобто адресно для кожного регіону, враховуючи особливості місцевості та кількість учнів”.
    Цього можна зробити висновок, що якщо в класі учнів більше ніж ….? то заробітна плата має бути вищою чим в класі де учнів менше чим …? Скільки має бути в класі учнів щоб була інша заробітна плата? Скільки це в 2017 році?

  5. Ну а коли викладачам будуть піднімати? Вони шо не люди? В них може інші ноги там, руки?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *