Днями на першій стратегічній сесії щодо попередження небезпечних залежностей у підлітковому середовищі представники Департаменту освіти та науки, молоді та спорту КМДА разом із Національною поліцією та головою комісії МОН України з психології та педагогіки Сергієм Болтівцем обговорили алгоритми діяльності всіх служб із профілактики негативних явищ серед підлітків. Заходи проводяться за ініціативи Київського міського голови Віталія Кличка.

«Школа, насамперед, має бути простором безпеки для дітей та відповідальності – для дорослих. Тому ми розпочинаємо цикл зустрічей із фахівцями, лідерами громадської думки, науковцями, освітянами, батьками та міською владою, представниками правоохоронних органів та іншими стейкхолдерами у форматі стратегічних сесій. Тільки спільними зусиллями ми досягнемо синергетичного ефекту!», – зазначила перший заступник директора департаменту Вікторія Челомбітько.

За словами начальника Управління з питань взаємодії з правоохоронними органами по забезпеченню правопорядку та муніципальної безпеки КМДА Олега Куявського, наразі найбільше негативних явищ очікують на школярів у мережі інтернет, де завдяки чат-ботам, мессенджерам тощо наркодилери швидко поширюють інформацію про товар. Також ускладнюють їх виявлення нові технології розрахунку, завдяки яким передача товару і розрахунок відбуваються безконтактно. Проте начальник Управління наголосив, що правоохоронні органи активно працюють над цією темою: за рік у Києві виявлено 206 фактів збуту. Також Олег Куявський зазначив, що повідомлення ЗМІ про продаж у столиці так званого наркотику «суничка», «полуничка» не відповідає дійсності. Правоохоронні органи у всій Україні також не підтвердили обіг цього наркотику.

Зі свого боку голова комісії МОН України Сергій Болтівець разом із іншими науковцями у сфері освіти та медицини підкреслив важливість моніторингу психологічного стану дітей у школах. Він додав, що просте проведення тренінгів і тестів не можуть вирішити проблему. Тільки індивідуальний прийом і розмова з дитиною можуть виявити ті складні душевні «розломи», що призводять до небезпечних залежностей у підлітковому віці.

При цьому правоохоронці Києва зазначили, що цьогоріч фактів поширення, збуту та вживання наркотиків на території навчальних закладів столиці не було зафіксовано. Однак місто має посилити інформаційну кампанію в школах, щоб це негативне явище не відбувалося і за її межами.

Головний меседж стратегічних сесій: «Заклад освіти – простір безпеки для дітей та відповідальності для дорослих!».

Інформує прес-служба КМДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *