Кременецька гуманітарно-педагогічна академія ім. Тараса Шевченка підтримує тісні науково-педагогічні і творчі зв’язки з багатьма академічними та культурно-мистецькими інституціями Республіки Польща. Серед них – Європейська Родина Шкіл ім. Юліуша Словацького, представники якої не тільки відвідували наш навчальний заклад, а й були активними учасниками спільних культурно-освітніх і мистецьких заходів, зокрема в рамках Міжнародного українсько-польського проекту «Діалог двох культур молодих».

Нещодавно делегація академії, очолювана ректором, професором Афанасієм Ломаковичем, на запрошення польської сторони брала участь у роботі ХХХІІ зльоту ЄРШ ім. Юліуша Словацького, що проходив у польських містах Хожув і Краків під патронатом Академічного об’єднання загальноосвітніх шкіл краю.

Символічно, що відкриття Зльоту відбулося в Кременецькій залі Юліуша Словацького в Першому загальноосвітньому ліцеї ім. Юліуша Словацького – в закладі, що приймав учасників цьогорічної зустрічі, представників ЄРШ. Зауважимо, що Кременецька зала ліцею дійсно за змістом і оформленням є кременецькою: тут поміщені візуальні й інформаційні матеріали про життєдіяльність видатного польського поета і про наше місто, з яким тісно пов’язана життєва доля родини Словацьких.

На відкритті Зльоту виступив ректор нашої академії, професор Афанасій Ломакович. Він привітав учасників дійства, від імені нашої делегації висловив вдячність за запрошення й інформував польських освітян про сьогоднішні здобутки нашого навчального закладу: підготовку бакалаврів і магістрів із семи нових спеціальностей, відкриття аспірантури з підготовки докторів філософії, про активну участь науково-педагогічного та студентського колективів академії у спільних заходах з колективами науково-освітніх і культурних закладів зарубіжжя, насамперед Польщі і, зокрема,  наголосив на спільних заходах у рамках Міжнародного молодіжного інтеграційного проекту «Школа відкритого розуму», українсько-польського форуму «Діалог двох культур», художніх пленерів «Зустрічі в Кременці», в міжнародних наукових конференціях, в ювілейних дійствах, пов’язаних з іменами Ю.Словацького, Т.Чацького, Г.Коллонтая. Окремо було згадано про контакти з Європейською Родиною Шкіл ім. Юліуша Словацького, члени якої з ініціативи очільника ЄРШ Анджея Круля  разом із нашими студентами започаткували традицію висаджування троянд у розарії академії на місці садиби, де народився великий польський поет. Ректор побажав успіхів учасникам Зльоту і висловив упевненість у перспективах подальшої співпраці.

3

Програма заходів, до яких долучилися члени нашої делегації, відзначилася змістовною насиченістю та різноманітністю форм. Професор Афанасій Ломакович і декан гуманітарного факультету Володимир Мазурок, член кафедри іноземних мові і методики їх викладання Надія Данік, студенти гуманітарного факультету, майбутні вчителі англійської та польської мов Софія Яковчук і Максим Стрелецький були присутніми на презентації шкіл ім. Юліуша Словацького, на зустрічі з керівництвом Академічного об’єднання шкіл регіону, спілкувалися з педагогами і ліцеїстами Першого загальноосвітнього ліцею ім. Юліуша Словацького м.Хожува, ознайомились із роботою навчального кабінету й особливостями вивчення географії у Ліцеї, були присутнім на конкурсі учнів місцевих ЗОШ – знавців життєтворчості Юліуша Словацького. А в конкурсі декламування творів Ю.Словацького наші студенти брали безпосередню участь: вони читали польською мовою фрагменти з листування поета і його матері – Саломеї Словацької-Бекю. Ця ж епістолярна тематика лягла в сюжетну основу спектаклю-діалогу «Листи до матері» (сценарист і режисер Василь Скоропляс – керівник студентського експериментального театру «Пілігрим» нашої академії). Спектакль відбувся в «Літературній кав’ярні» м.Хожува. Роль Матері зіграла Надія Данік, Юліуша – Мкксим Стрелецький, авторський текст читала Софія Яковчук. Польські глядачі належно оцінили знання нашими студентами творчості їхнього поета-класика, володіння польською мовою та незаперечний акторський хист.

4

Важливе значення мали ділові розмови з керівником ЄРШ Анджеєм Крулем про розгортання нашої співпраці та з професором кафедри дидактики польської мови і літератури Сілезького університету Малгожатою Вуйчек, з якою обмінялися думками щодо особливостей, форм і методів вивчення рідної та іноземної мов у вищих закладах освіти.

XXXII Zlot Europejskiej Rodziny Szk?? im. Juliusza S?owackieg

Господарі зльоту організували для зарубіжних делегацій туристичну програму «Наша мала Сілезійська вітчизна», яка включала екскурсійні мандрівки до Кракова, огляд видатних історичних, архітектурних і природних пам’яток краю, відвідування культурно-мистецьких установ.

Зліт завершився спільними побажаннями нової зустрічі в рамках ХХХІІІ Зльоту Європейської Родини Шкіл ім.Юліуша Словацького.

   Повідомляє інформаційний центр Кременецької ОГПА ім.Тараса Шевченка