У межах роботи з попередження злочинності серед підлітків, спрямованої на формування правової свідомості, навичок та звичок правомірної поведінки молоді, правоосвітньої та правовиховної роботи, викладачі циклової комісії правознавчих дисциплін ( голова циклової комісії – Руслана Юзьків) Львівського кооперативного коледжу економіки і права за підтримки адміністрації вишу, об’єднаного профкому та студентського самоврядування, організували загальноколеджівську зустріч – бесіду з представниками Шевченківського районного відділу поліції м.Львова для студентів І та ІІ курсів вишу. 

На захід були запрошені інспектори з ювенальної превенції Ірина Леськів та Ольга Ковальчук, які провели профілактичну лекцію для студентів вишу на тему: «Недопущення вчинення правопорушень серед неповнолітніх та їх відповідальність за скоєне»

Виступаючі ознайомили присутніх: які заходи впливу застосовуються до неповнолітніх осіб, які адміністративні правопорушення найчастіше вчиняються неповнолітніми особами, які основні причини вчинення правопорушень неповнолітніми, яка відповідальність передбачена за невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей, з якого віку настає кримінальна відповідальність неповнолітніх осіб та які її особливості, які злочини вчиняються неповнолітніми найчастіше та які основні причини злочинності неповнолітніх, чи несуть батьки, та в якій мірі, відповідальність за злочини, скоєні малолітніми, неповнолітніми дітьми.

На завершення зустрічі інспектори наголосили: «Від народження ви маєте певні права, які гарантовані і захищаються державою.  Їх ви повинні знати й реалізовувати щодня. Але пам’ятайте: ваші права не повинні порушувати права інших. З часом у вас збільшиться обов’язків і відповідальності. Існують закони, які визначають ваші обов’язки. Ви мусите їх знати.  Незнання закону не звільняє вас від відповідальності за ваші вчинки, дії або бездіяльність. Де б ви не були, ким би ви не стали, ви повинні знати свої права та обов’язки і бути Людиною».

Бесіда викликала чималий інтерес у присутніх, а разом із тим і велику кількість запитань різного характеру. Студенти різних спеціальностей мали можливість запитати доповідачів, а запрошені інспектори дали чіткі й вичерпні відповіді на всі запитання щодо правового захисту та правових гарантій неповнолітніх.

cof

Зустріч відбулася у приємній дружній атмосфері та невимушеній обстановці. Кожен мав можливість поспілкуватися з інспекторами з ювенальної превенції та отримати відповіді на важливі, хвилюючі кожного з нас питання.

cof

Наприкінці зустрічі, заступник директора з виховної роботи – Ігор Бішко від імені директора, адміністрації, Голови об’єднаного профкому працівників та студентів коледжу, студентського самоврядування та кураторів, висловив подяку інспекторам за профілактично-виховну роботу зі студентами та  формування правової культури серед молоді.

 Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв?язків із громадськістю ЛККЕіП