Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування. 

Панас Мирний

Традиційно у День української писемності та мови, за підтримки адміністрації Львівського кооперативного коледжу економіки і права та Львівської Облспоживспілки, викладачі циклової комісії мовних дисциплін Галина Гасюк, Христина Сапужак, Леся Мастикаш, та Ірина Москалюк долучились до акції, яку проводить незмінний організатор «Українське радіо» з 2000 року – XVII-й радіодиктант національної єдності, і стали так званими своєрідними співорганізаторами акції: створили власний осередок диктанту – зібралися колективом й організували написання диктанту в групах коледжу, адже мета акції – не стільки з’ясувати, перевірка грамотності з української мови, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово! Цьогоріч, традиційно диктант складався зі 110 слів.

Відбулася студентська науково-практична конференція, в якій брали участь студенти коледжу всіх спеціальностей та  вшанували пам’ять преподобного Нестора-літописця –письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Метою конференції було: розширити відомості про розвиток української мови, проаналізувати практичне застосування мови в усному та писемному мовленні та згадати про українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія

На засіданні літературного гуртка «Рідна мова» зазначили, що це свято було встановлено Указом президента України  9-го листопаду 1997-го № 1241/97 і відзначається щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія, свято рідної мови стосується не лише філологів, оскільки мовні проблеми повинні непокоїти всіх, хто не байдужий до долі всієї України. З уст викладачів охочі мали змогу більше дізнались про свято, історію рідного слова та мови. Варто відзначити, що саме автора “Повісті минулих літ” Нестора Літописця вважають “батьком української словесності”. Але і надалі продовжуються дослідження історії української писемності. Є припущення, що раніше на території нашої країни було кілька варіантів правопису.

«Такі заходи підвищують повагу української мови серед молоді та підтримують традиції українського народу, які віками, плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її, недарма девіз цьогорічного радіодиктанту – «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета», адже роль української мови в консолідації українського суспільства є дуже вагома. Мова є, найбільшим скарбом будь-якого народу та нації. Занепад мови – це зникнення нації. Якщо мова популяризується, стає необхідною  та вживається насамперед національною елітою, тоді сильною і високорозвиненою стає нація …» – зазначила директор коледжу, Наталія Зубко

Святковий захід, приурочений до Дня української писемності та мови, завершився. Але ми сподіваємось, що любов до рідного слова, його розвитку та збагачення матиме лише продовження. Адже саме такими заходами необхідно прищеплювати молодому поколінню любов до рідного слова, сприяти покращанню культури мовлення, збагаченню словникового запасу та виховувати почуття людяності, чесності, товариськості та гордитись тим, що ти – Українець і мова в тебе – Українська.

Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв?язків із громадськістю ЛККЕіП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *