Рівненщина долучилася до всеукраїнського проекту Благодійного Фонду Порошенка щодо розвитку інклюзивної освіти. Відповідний Меморандум про співпрацю підписали дружина Президента Марина Порошенко та голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

Марина Порошенко поспілкувалася з учнями й вчителями рівненської ЗОШ № 24, де навчається 25 дітей з особливими освітніми потребами. Для кожної дитини тут розроблено індивідуальні програми розвитку, а навчання адаптується до потреб дитини з особливостями – це і корекційно-розвитковий супровід, заняття з логопедом, психологом.

За державної підтримки у школі створили спеціальну ресурсну кімнату, де займаються з учнями із вадами розвитку. У класі є ноутбуки, інтерактивна дошка, куточок для лікувальної фізкультури.

Марина Порошенко розповіла, що головне завдання проекту запровадити інклюзивне освітнє середовище в усіх українських школах, і тому Благодійний Фонд Порошенка працює над покращенням умов навчання, щоб кожна особлива дитина мала доступ до якісної і доступної освіти.

Із цією метою було розроблено дизайн-проект сучасної Медіатеки та Ресурсної кімнати, які включені в перелік рекомендацій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ по реконструкції опорних шкіл. Вони дають можливість «особливим» учням набувати повсякденні навички та отримувати корекційно-розвивальні послуги.

Олексій Муляренко подякував дружині Президента за чітку державницьку позицію щодо розвитку інклюзивної освіти. На Рівненщині вже багато зроблено у цьому напрямку, зокрема, працює 158 інклюзивних шкіл, де навчається 368 учнів з особливими освітніми потребами. І надзвичайно важливою є допомога Фонду, який організовує навчання для освітян. Вже зараз рівненські педагоги підвищують кваліфікацію з впровадження інклюзії.

«Переконана, що діти відчують допомогу з боку держави. Вони не можуть чекати, адже ростуть. І саме від нас залежить, яке майбутнє ми їм надамо. Діти повинні відчувати себе повноцінними членами суспільства – на рівні своїх однолітків, і бути впевненими у майбутньому. Саме для цього сьогодні в Україні впроваджують інклюзивну освіту», – розповіла Марина Порошенко.

Інформує прес-служба МОН України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *