У Сумському національному аграрному університеті пройшов форум «IT People Sumy 2017», який зібрав студентів і науковців місцевих та іноземних вишів, а також представників компаній як з України, так і з-за кордону.

«Сьогодні СНАУ стає майданчиком для розповсюдження передового досвіду штучного інтелекту, перш за все йдеться про так званий Smart Farming – це розумні ферми, де за допомогою комп’ютерних технологій робиться детальний аналіз ґрунту, прогнози продуктивності, економічний аналіз впровадження тих чи інших інновацій. Сьогодні на форумі виступатимуть і представлятимуть свої комп’ютерні розробки кращі українські фахівці, серед яких є також і випускники Сумського НАУ. Основні теми форуму – це точне землеробство, Smart Farming у молочному скотарстві, Smart City, тобто розвиток цифровізації будь-якого міста чи іншого населеного пункту, комп’ютерні технології, пов’язані з мобільними придатками до комп’ютерних систем», – зазначив ректор СНАУ Володимир Ладика.

Розпочався форум панельною дискусією «SmartAgriBusiness», під час якої обговорювалися питання, що стосуються резервів підвищення ефективності компанії в системі координат ВІ (Business Intelligence), а також використання безпілотних літальних апаратів у сільському господарстві. Крім того, йшлося про використання програми «Юніформ-Агрі» в роботі лікарів ветеринарної медицини, удосконалення існуючих програм управління стадом у молочному скотарстві, створення сучасного інформаційного середовища навчання студентів аграрних університетів.

Після короткої перерви засідання продовжилося панельною дискусією «Digital City – Digital Ukraine». Доповіді у цій секції були не менш змістовними й актуальними: говорилося про цифрову трансформацію держави і суспільства, некомерційне застосування Blockchain, чат-боти як важливий елемент розвитку SMART City на прикладі SSUBagTracker, автономний штучний інтелект тощо.

За інформацією прес-служби СНАУ