Нещодавно у Львівському кооперативному коледжі економіки і права відбулась студентська науково-практична конференція на тему: «Львів як унікальний осередок для творення мовленнєвої структури міського койне», приурочена до Дня української писемності та мови, а також темі єднання українського народу, яку організували та провели викладачі циклової комісії мовних дисциплін (Галина Гасюк, Христина Сапужак, Леся Мастикаш, Ірина Москалюк).

У науково-практичній конференції  взяли участь студенти різних спеціальностей коледжу. Мета конференції: поглибити знання студентів про лексичні особливості львівського міського койне; показати динаміку розвитку мови міста Львова загалом; вказати на актуальність використання львівського балаку в наш час. Презентація доповідей щодо застосування львівської говірки в усному та писемному мовленні; практичне застосування міського койне корінними жителями міста, студентами та молоддю, представниками економічної сфери, літераторами та мистецтвознавцями.У ЛККЕіП відбулась наукова конференція: «Львів як унікальний осередок для творення мовленнєвої структури міського койне» - 23619212 380105185761677 808079964 n

З вітальним словом до учасників та організаторів конференції звернулася директор коледжу Наталія Зубко: «Саме такими заходами необхідно прищеплювати молодому поколінню любов до рідного слова, сприяти покращанню культури мовлення, збагаченню словникового запасу та виховувати почуття людяності, чесності, товариськості та гордитись тим, що ти – Українець і мова в тебе – Українська. Українська мова – запорука існування нації. Необхідно максимально докласти зусиль, щоб вона засяяла так, «як та зоря ясна». Захищаючи рідне слово, ми захищаєм свою націю, її гідність, право на майбутнє існування». Адже, кожна мова  передає історію  міста, свого регіону, яку потрібно вивчати та любити».

Ігор Леськів, заступник директора  з навчально-методичної роботи вишу, побажав  невичерпного натхнення у науковому пошуку, студентському завзяттю до експериментів та науки, нових креативних ідей та їх успішної реалізації. «На теренах України-Русі склалася досить оригінальна мовна ситуація: книги видавалися церковнослов’янською, а народ говорив живою співучою розмовною мовою. Першим, хто став писати живою розмовною мовою, був Іван Котляревський, першими були його «Енеїда» і «Наталка Полтавка». Івана Котляревського вважають зачинателем української літературної мови, а великого Кобзаря – її основоположником» – проінформував  Ігор Леськів.

У ЛККЕіП відбулась наукова конференція: «Львів як унікальний осередок для творення мовленнєвої структури міського койне» - 23601964 380112749094254 430541859 n

«У дні шанування Преподобного Нестора Літописця ми відзначаємо День української писемності та мови. Цьому дню і присвячена наша студентська науково-практична конференція, яка відбувається у нашому закладі» –зазначили викладачі циклової комісії мовних дисциплін Галина Гасюк та Ірина Москалюк.

Доповіді студентів були актуальними, змістовними, цікавими,  достатньо високого наукового з використанням міжпредметних зв’язків. Виступи відрізнялися своєю оригінальністю, студенти охоче ділилися своїми думками. Усі присутні продемонстрували належний рівень Доведено, що наші студенти мають творчий потенціал, який допоможе їм ефективно та якісно опановувати навчальні дисципліни. Питання, розглянуті на конференції, були актуальними, сучасними та мали дослідницький характер. Для технічного забезпечення використовували мультимедійний проектор.

У ЛККЕіП відбулась наукова конференція: «Львів як унікальний осередок для творення мовленнєвої структури міського койне» - 23574183 380109909094538 879745931 n

Організаційний комітет студентської науково-практичної конференції у складі директора коледжу Наталії Зубко, заступника директора з навчально-методичної роботи Ігор Леськіа, заступника директора з виховної роботи  Ігора Бішка, висловили щиру подяку організаторам, керівникам та  студентам за цікаві та змістовні доповіді, побажали не зупинятися на досягнутому, адже студентські науково-практичні конференції – це перший крок студента до майбутньої творчої діяльності та наукових звершень у різних галузях економіки України та розвитку мови зокрема. Нехай усі Ваші наукові починання будуть успішними!.

Учасників конференції нагородили грамотами.

 

 Михайло Голубка, прес-секретар по роботі зі зв’язків з громадськістю та ЗМІ Львівського кооперативного коледжу економіки і права

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *