13 листопада у Херсонському державному університеті розпочалися урочистості з нагоди 100-ї річниці від дня заснування навчального закладу. Протягом тижня у виші триватиме низка заходів, присвячена визначній ювілейній даті.

Зазначимо, що ювілей університету відзначається на державному рівні відповідно до Постанови Верховної Ради України від 22 грудня 2016 року № 1807-VIII 100 років з часу заснування Херсонського державного університету і внесено до переліку ювілеїв та пам’ятних дат 2017 року.

Святковий захід у холі головного корпусу 13 листопада відкрила в.о.ректора ХДУ Наталія Тюхтенко. Вона зазначила, що Херсонський державний університет відсьогодні входить до п’ятдесяти найстаріших вишів України. До привітань долучилися й поважні гості. А святкову атмосферу створили творчі колективи університету.

На завершення всіх запросили приєднатися до запального святкового флешмобу у виконанні студентів усіх факультетів.

14 листопада урочистості розпочалися у народному зразковому музеї історії ХДУ, до якого завітали шановні та поважні гості – ветерани війни та ветерани праці вишу.

Зі словами вдячності до поважних гостей звернулася в.о.ректора ХДУ Наталія Тюхтенко. Вона зазначила, що неможливо уявити святкування такої знаменної дати саме без ветеранів, завдяки яким Херсонський державний університет дійшов до 100-річчя. Також до привітань долучилися проректор з наукової роботи Сергій Омельчук та голова Профспілкової організації співробітників Вікторія Коваль. Крім того, від профкому гості отримали подарунки з нагоди свята – ювілейну монету ХДУ!

Херсонському державному університету - 100 років! - HDU 2

Надалі розпочалися урочисті збори трудового колективу з нагоди відзначення 100-річного ювілею Херсонського державного університету. До актової зали вишу завітали представники влади міста та області, керівництво вишу, ветерани війни та праці, випускники різних років навчання, викладачі, співробітники та студенти.

Відкрила урочистий захід в.о.ректора Н.Тюхтенко, яка висловила вдячність усім, хто доклав зусиль до розбудови нашого навчального закладу та побажала здоров’я, миру, нових здобутків та звершень.

Чимало теплих слів пролунало зі сцени від гостей заходу. Викладачі та співробітники ХДУ удостоїлися подяк від обласної та міської влади, шанованих освітян, Первинної профспілкової організації співробітників ХДУ, гостей нашого навчального закладу та студентства.

Окрім приємних моментів, вручення подяк та вітань, на усіх чекала концертна програма. Присутні переглянули фільм про створення Херсонського державного університету, який спеціально до ювілейної дати підготували студенти-історики факультету психології, історії та соціології.

Херсонському державному університету - 100 років! - HDU 4

А завершилися урочистості 14 листопада доволі символічною подією – закладенням капсули часу. У послання, призначене поколінню спільноти університету 2067 року, вкладено звернення до нащадків, ювілейну монету, 3D-модель вишу та флешку з фоторепортажем про основні події навчального закладу. А відкрити це послання наші нащадки повинні через 50 років! Ведучі зачитали текст послання, де сьогоднішнє покоління звертається до спільноти ХДУ ХХІ століття з проханням сприяти розвитку та примноженню здобутків, шанувати та підтримувати наукові, культурні, спортивні традиції, берегти та збагачувати пам’ять про минуле, сучасне і майбутнє нашої Аlma Mater! А заклали капсулу часу випускниця 1970 року, ведуча, тележурналіст Катерина Розторгуєва та Президентський стипендіат, магістрант факультету фізики, математики та інформатики Владислав Щербюк.

Тож у 150-річний ювілей вишу сьогоднішня спільнота Херсонського державного університету бажає нащадкам миру та злагоди, успіхів заради процвітання української держави! Та аби їхні серця наповнювалися гордістю за нашу Батьківщину, а їхня праця служила джерелом розквіту і процвітання вільної, незалежної соборної України!

Прес-центр ХДУ