Українська школа імені Лесі Українки у Канберрі відсвяткувала першу річницю діяльності з часу відновлення. Про це повідомляє Укрінформ.

«Про те, що у Канберрі відновила свою діяльність українська школа, ми дізналися у посольстві України в Австралії. Звичайно ж, вирішили записати сина, який відвідує місцеву австралійську школу, щоб не забував мову та спілкувався зі своїми однолітками-українцями. Важливо також і те, що тут діти не лише вивчають українську мову, але й беруть участь у громадських заходах, самодіяльності тощо – їм це подобається», – розповідає Ольга, мама 7-річного Іллі, батько якого – український офіцер, учасник АТО Костянтин Козьма – навчається в Австралії у рамках австралійської оборонної програми з підтримки українських військових.

Шкільна громада – вчителі, батьки та діти – річницю відзначили творчо і по-родинному тепло – зворушливою дитячою постановкою зимової казки «Снігуронька» в сучасній інтерпретації та з українськими мотивами. Хоча зараз в Австралії й наближається літо, однак “зимові” свята – за календарем і незабаром до австралійських дітей має завітати святий Миколай.

Сьогодні школу відвідує близько 20 учнів різного віку, а викладацький колектив складається з чотирьох вчителів.

Вперше школа відкрилася у Канберрі 1953-го року та успішно функціонувала понад півстоліття – до 2006-го. Згодом, через брак учнів, роботу було припинено. Рік тому зусиллями ентузіастів української громади, які хотіли надати можливість дітям вивчати основи християнської віри, українську мову, культуру та історію, школа вдруге відчинила свої двері для нового покоління українських дітлахів Канберри.

Джерело: Укрінформ