Українські науковці зможуть долучитися до проведення досліджень на французьких антарктичних та субантарктичних станціях. Про це домовилися під час зустрічі директор Департаменту науково-технічного розвитку МОН, представник Уряду України в Секретаріаті договору про Антарктику Дмитро Чеберкус та Ів Френо, директор Французького полярного інституту імені Поля-Еміля Віктора.

Французька сторона запропонує Україні для співпраці низку наукових проектів, які нині реалізуються їхнім полярним інститутом. Вони стосуються таких напрямів, як геологія, клімат, жива природа, астрономія, сейсмологія тощо. МОН разом з представниками наукової спільноти оберуть ті, що є для нас найбільш пріоритетними.

«За обраними проектами ми плануємо розпочати двостороннє співробітництво в сфері дослідження Антарктики. Завдяки цьому наші вчені, наприклад, отримають можливість долучитися до наукових досліджень на французьких антарктичних та субантарктичних станціях. Причому це можуть бути як короткострокові проекти, так і тривалі – терміном до одного року. Забігаючи наперед, можу сказати, що наші вчені вже зацікавилися двома проектами щодо досліджень на архіпелазі Кергелен», – розповів Дмитро Чеберкус.

Ів Френо пообіцяв підтримувати публікації вчених за підсумками цих досліджень в наукових виданнях Франції. Це дозволить підвищити публікаційну активність українських вчених і зробити нашу антарктичну науку більш видимою для світової наукової спільноти.

Сторони також дійшли згоди провести спільний науковий семінар весною 2018-го, тематика якого буде визначена дещо пізніше.

Нагадуємо, що під час 40-ї Консультативної наради з Договору про Антарктику, що відбулася наприкінці травня 2017 року в Пекіні, Україна та Франція домовилася проводити спільні культурні заходи для популяризації досліджень в Антарктиці.

14 листопада 2017 року, МОН та Посольство Франції в Україні влаштували відкритий показ короткометражок про Антарктику.  Глядачам представили 4 фільми: 2 французькі – про технічне забезпечення роботи станції Дюмон Дюрвіль і вивчення життя пінгвінів, і 2 українські – про Антарктику очима туристів і їхній візит на станцію Академік Вернадський. Оскільки показ мав значний успіх – дізнатися більше про льодовий континент прийшло стільки охочих, що організатори влаштували 2 сеанси – сторони запланували проводити подібні заходи щорічно.

Інформує МОН України