Минулого тижня на базі Центральноукраїнського національного технічного університету було відкрито «Українсько-Канадський Центр» – спільний проект Відділу міжнародних зв’язків ЦНТУ та канадського державного навчального закладу Mohawk College, реалізований за підтримки Посольства Канади в Україні. У церемонії відкриття центру взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук, керівник комерційного відділу Посольства Канади в Україні Адам Барболет, а також менеджер департаменту міжнародного співробітництва Mohawk College Світлана Кірнасова.

Ідея створення такого центру виникла ще восени 2016 року під час першого робочого візиту до ЦНТУ представника департаменту міжнародного співробітництва Mohawk College (Гамільтон, провінція Онтаріо) Світлани Кірнасової.

В ЦНТУ створено «Українсько-Канадський Центр» - Kanada Posol TSentr v TSNTU dlya MON 3

За словами ректора Центральноукраїнського національного технічного університету, професора Михайла Черновола, одна із задач новоствореного «Українсько-Канадського Центру» – інформувати молодь про Канаду, освіту та стажування в Канаді. «Також це буде центр по вивченню іноземних мов, центр для реалізації спільних програм навчання, стажування викладачів, можливо, наукових проектів. Тобто, відкриття центру – це перший крок для здійснення такої роботи», – повідомив Михайло Черновол.

Як розповіла представник Mohawk College Світлана Кірнасова, вона була присутня на багатьох міжнародних освітніх виставках в Україні, і завжди помічала черги біля стендів канадських навчальних закладів – це свідчило, у тому числі, про недостатню кількість інформації про канадську освіту. Тепер на базі «Українсько-Канадського Центру» в ЦНТУ можна буде проводити інформаційні кампанії, розповідати про можливості та особливості освіти, бізнесу, громадянського суспільства в Канаді.

В ЦНТУ створено «Українсько-Канадський Центр» - Kanada Posol TSentr v TSNTU dlya MON 2

Під час зустрічі із викладачами та студентами Центральноукраїнського національного технічного університету Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук відзначив значне пожвавлення канадсько-українських відносин: «Протягом останнього часу прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо відвідував Україні, також Президент України Петро Порошенко і прем’єр-міністр Володимир Гройсман відвідували Канаду. Всі зауважували, що між Україною та Канадою є дуже багато міжлюдських відносин. Тепер питання, як із теплих людських почувань перейти до практичних результатів? Такі проекти, як цей центр, переносять нас із світу теплих почуттів у практичну площину і дозволяють особистим людським відносинам запрацювати прагматично.

Звичайно, ми надіємося на наукове співробітництво, культурне співробітництво. Чи більше Україна тарує собі дорогу у світ, тим більше наукових, культурних, освітніх можливостей вона отримує. Від нас залежить, як ми їх використаємо».

В ЦНТУ створено «Українсько-Канадський Центр» - Kanada Posol TSentr v TSNTU dlya MON 4

Одним із варіантів практичного використання «Українсько-Канадського Центру» в ЦНТУ має стати проведення на базі центру інформаційно-просвітницьких лекцій, тренінгів, семінарів, які організовують в Україні канадські урядові або громадські установи. За словами Романа Ващука, Посольство Канади в Україні рекомендуватиме колегам використовувати платформу «Українсько-Канадського Центру» в плануванні своїх заходів.

За інформацією прес-служби ЦНТУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу