У рамках святкування року німецької мови в Україні працівники відділу міжнародних зв’язків та Центру німецької мови партнера Гете-інституту Запорізького національного університету організували презентацію освітнього проекту для дітей віком від 8 до 12 років – Німецького дитячого  цифрового університету «Kinderuni».

Запоріжжя – одне з чотирьох міст України, яке мало честь презентувати цей проект. Так, за словами керівника Центру німецької мови ЗНУ Юлії Романенко, основна мета проекту – залучити дітей до вивчення природничих наук у цікавій, ігровій та захопливій формі з використанням німецької мови. Одним із головних моментів дитячого цифрового університету є принцип навчання, орієнтованого на потреби дитини. Головним компонентом проекту є онлайн-платформа Goethe-Institut, до якої мають безкоштовний доступ усі діти, яким це цікаво.

У ЗНУ презентували дитячий цифровий університет «Kinderuni» - festyval ZNU 4

На захід завітали 180 дітей з різних шкіл міста Запоріжжя. Для них організували експеримент-шоу від Крістофа Біманна, виставку і вікторину «Слідами німецьких вчених», гастро-зону, воркшопи «Експерименти на кухні», «Таємна експедиція», «Таємничий крохмаль», «Скарби природи», «Виготовлення вічного тераріуму», «Еволюція польоту», «Світло, камера, мотор», «Одного разу чорної-пречорної ночі…», «Полімерні чудеса» та  виставу «Як врятувати світ за 30 хвилин».

У ЗНУ презентували дитячий цифровий університет «Kinderuni» - festyval ZNU 2

Учасники презентації також мали змогу дізнатись про педагогічні аспекти проекту: раннє вивчення іноземної мови, вміння користуватися медіазасобами, ігрофікацію, методику CLIL, а також познайомитись  із його структурою (факультетами – «Людина», «Природа» і «Техніка», завданнями після лекцій, відзнаками), викладачами – професор Ейнштейн, Софі Шлау та використанням концепції Німецького цифрового дитячого університету вдома, у школах, під час уроків з німецької мови, у позаурочному навчанні, для занять за методикою CLIL та міжпредметних проектів.

Участь у презентації Німецького цифрового дитячого університету взяв заступник Генерального консула Федеративної Республіки Німеччини в Дніпрі  Петр Шмаль. Він коротко окреслив можливі напрямки роботи та співпраці з Україною, подальші перспективи та важливість вивчення німецької мови для розвитку міжнародного співробітництва.

Цікавим для учасників було шоу експериментів від запрошеного гостя з Німеччини – Крістофа Біманна – телеведучого програми «Die Sendung mit der Maus» («Передача з Мишкою»). Для дітей, батьків та вчителів, котрі їх супроводжували, провели низку природничих експериментів із водою, повітрям, пластиліном, папером та іншими матеріалами, предметами, продемонструвавши в ігровій формі основні фізичні та природні явища і закони. Так, наприклад, учениця 6-Б класу  школи № 46 Даша Плахутіна розповіла, що цей захід був дуже цікавий і корисний. Вона тільки розпочала вивчати біологію і хоче далі продовжувати займатись цією наукою.

У ЗНУ презентували дитячий цифровий університет «Kinderuni» - festyval ZNU 6

Крім того, дітям під час презентації роздали навчальні посібники, у яких детально розповідалося про природничі експерименти з різних наук, німецькі винаходи та багато іншої корисної інформації. Також учасники мали змогу взяти участь у тематичній вікторині та виграти призи. Після завершення основної частини програми відбулось нагородження переможців вікторини та вручення Kinderuni-дипломів.

Прес-служба ЗНУ

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу