Дружина Президента України Марина Порошенко відвідала Херсонську область із робочим поїздкою. Перша леді презентувала національний проект «Книга Миру», в якому діти учасників АТО із сімнадцяти регіонів вже поділилися своїми сімейними фотографіями та побажаннями про мир в Україні. Відтепер і  учні Олешківської гімназії разом із Мариною Порошенко створили ще один розділ – Херсонська область. Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво Президента України.

«Ця Книга є літописом українського життя до і після трагічних подій на Сході України і в Криму, коли наші мужні герої були змушені йти захищати рідну землю та мирне майбутнє своїх дітей. Ця «Книга Миру» — унікальна й особлива. Адже діти, які заповнюють її, не з чуток знають справжню ціну миру і те, наскільки важливо бути справжнім українцем. Це видання є посланням майбутнім поколінням про цінність мирного життя та виступає своєрідною дитячою молитвою заради мирного і щасливого майбутнього України», – сказала Марина Порошенко.

Херсонщина долучається до національного проекту «Книга Миру»  -

У ході відвідування Олешківської гімназії дружина Президента поспілкувалася з учнями інклюзивних класів та разом із педагогами обговорила організацію інклюзивної моделі навчання у закладі.

Наразі тут навчається 17 дітей з особливими освітніми потребами у семи інклюзивних класах. Соціально-психологічний, корекційний супровід навчального процесу учнів з особливими освітніми потребами забезпечують асистенти вчителя, психологи, соціальні педагоги. Гімназія облаштована пандусом, виділені сходи для дітей з порушенням зору та відкрито спеціально облаштований тренажерний зал для таких учнів.

За словами директора гімназії Ольги Лаухіної, усі гімназисти без винятку залучені до позакласної роботи. Також учні з порушенням опорно-рухового апарату, зору, слуху відвідують секції з легкої атлетики, штовхання ядра та метання тенісного м’яча, яких тренує паралімпійська чемпіонка Вікторія Кравченко.

Дружина Президента Марина Порошенко та голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв підписали  Меморандум про співпрацю, у рамках якого Херсонщина долучилася до національного проекту Благодійного Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації».

За словами пані Порошенко, на сьогодні у Херсонській області працюють 69 інклюзивних шкіл, в яких навчається 275 учнів з особливими освітніми потребами, але інклюзивною освітою охоплено лише 1% «особливих» дітей регіону, тому є над чим працювати.

Із метою створення якісних умов для навчання учнів з особливими освітніми потребами у загальноосвітніх закладах Марина Порошенко вручила Андрію Гордєєву типові проекти Медіатеки та Ресурсної кімнати, розроблені Благодійним Фондом Порошенко спільно з Міністерством регіонального  розвитку, будівництва та ЖКГ та мають рекомендаційний характер.

Перша леді України поспілкувалася зі студентами та науково-педагогічним колективом Херсонського державного університету, де на факультеті дошкільної та початкової освіти діє Центр корекції та розвитку дитини. Марина Порошенко разом із Першим заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Олександром Співаковським обговорили сучасні тенденції у забезпеченні корекційної спрямованості навчального процесу майбутніх педагогів, які мають бути обізнані у методичних та психологічних аспектах супроводу інклюзивної освіти.

Херсонщина долучається до національного проекту «Книга Миру»  - 717f00a58802710c7739fcb75735a2d0 1511365489 wysiwyg

Марина Порошенко також відвідала Херсонський базовий медичний коледж та поспілкувалася з майбутніми медичними працівниками. Зокрема, у ньому здійснюється підготовка студентів з порушенням слуху за спеціальністю «Стоматологія ортопедична». Наразі близько тисячі випускників з інвалідністю отримали кваліфікацію зубного техніка.