Щодня ми дізнаємося про сумні випадки насильства над людьми, особливо слабкими, беззахисними, жінками, дітьми. Суспільство намагається все рішучіше протистояти цьому. Наприклад, наше місто Сєвєродонецьк, що зараз є адміністративним центром Луганщини, креативно включилося в щорічну Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства». Одне з підтверджень тому – тематичний мурал на Центральному проспекті. 

У Сєвєродонецькому ВПУ відбулася конференція проти насильства - article 562 6

Нещодавно у  Сєвєродонецькому вищому професійному училищі відбулася конференція «Немає місця насильству в твоєму житті!». Її спікери – заступник директора ВПУ Тетяна Склярова, головний спеціаліст відділу молоді та спорту міської ради (який й організував конференцію) Вікторія Гашкова, інспектор ювенальної превенції міськвідділу поліції Марина Куценко, юрисконсульт місцевого Центру соціальних служб для молоді Наталія Новосельцева. інспектор зі зв’язків з громадськістю Сєвєродонецької управління патрульної поліції Оксана Оспіщева вели з аудиторією жваву, відверту розмову. Вони  відповідали на запитання учнів ВПУ, давали їм поради. Наприклад, цікаво було дізнатися про пілотний проект нашої патрульної поліції з протидії насильства в сім’ї. Йшлося і про відповідальність за посягання на особистість.

У Сєвєродонецькому ВПУ відбулася конференція проти насильства - article 562 4

Доповненням до сказаного стали пам’ятки організації ООН-Жінки «Особистий план безпеки» і випущені відділом у справах молоді та спорту разом з Вищим профучилищем та профліцеєм плакати з рекомендаціями про дії в небезпечних ситуаціях. І вже тут є телефони служб, які допомагають в гострих випадках. Самі гості познайомилися з тематичними куточком і книжковою виставкою, оформленими у ВПУ.

Акція, підтримана ПРООН, ООН-Жінки і іншими, в тому числі місцевими,освітніми організаціями, тривала на площі біля обласного театру.

Не дамо в образу ані себе, ані інших! – кажуть молоді сєверодончани. Треба думати, так вони налаштують й інших земляків.

Семен Перцовський