У Львівському кооперативному коледжі економіки і права відбулася студентська науково-практична конференція з «Інформаційні ресурси, інтелектуальна власність, комунікації в освітньо-науковій та інноваційній сферах: філософсько-правові і прикладні аспекти: проблеми та перспективи», організована та проведена викладачами циклової комісії (голова комісії – Віра Варгас) «Інформатики та розробки програмного забезпечення».

Метою проведення наукового заходу стало обговорення і узагальнення науково-пошукової роботи, об’єднання зусиль молодих фахівців у галузі інформаційних технологій для ефективного вміння орієнтуватися у складній комп’ютерній мережі.

На урочистій церемонії відкриття конференції, перед учасниками виступили голова циклової комісії «Інформатики та розробки програмного забезпечення» Віра Варгас та заступник директора з навчально-методичної роботи Ігор Леськів.

До вітального слова долучилися: директор коледжу Наталія Зубко; заступник директора з навчальної роботи та виробничої практики Леся Федак; завідувач товарознавчо-правознавчого відділення та розробки програмного забезпечення Ліліана Криськув. Вони привітали усіх учасників та гостей цього наукового заходу та зазначили, що вже стало доброю традицією проведення студентських науково-практичних конференцій цикловою комісією «Інформатики та розробки програмного забезпечення» у стінах навчального закладу.

На сучасному етапі формування інноваційної моделі розвитку економіки України головним рушієм економічного зростання стає інтелектуальний потенціал як стратегічний ресурс і економічна міць держави.

Економічну стабільність високорозвиненим країнам забезпечує запровадження науково-технологічних розробок і високих технологій проривного характеру. Це об’єктивно висуває перед Україною завдання посилити науково-освітню й інноваційну конкурентоспроможність, ефективніше використовувати інтелектуальний потенціал як передумову економічної безпеки держави.

Усі ці факти спровокували вибір теми сьогоднішньої конференції, а саме : «Інформаційні ресурси, інтелектуальна власність, комунікації в освітньо-науковій та інноваційній сферах: філософсько-правові і прикладні аспекти»

Молоді науковці яскраво й успішно презентували результати своїх наукових досліджень. Доповіді учасників конференції були цікаві та змістовні. Серед виступів найбільше запам’ятались доповіді: «Законодавство провідних країн світу в сфері захисту інформації», Людмила Колесніченко, група ПВ-26, «Блог як об’єкт авторського права» Марян Жезло, група ПК-16, «Піратство в сфері інтелектуальної власності в Україні та світі» Роман Подолець,  група  ПК-15, «Захист Інтернет ­сайтів як об’єктів авторського права» Олег Журавель, група ПК-16, «Кіберзлочинність як загроза міжнародній безпеці» Відзівашець Наталя, група ПК-16, «Афери у мережі Інтернет» Вікторія Надурак, ПВ-26, «Інтелектуальна властивість в Україні: досвід, законодавство, проблеми, перспективи» Діана Момотюк, група ПВ-26 та інші. Науковими керівниками були Віра Варгас  та Оксана  Кошуба.

У роботі конференції взяли участь адміністрація, голови циклових комісій, викладачі та студенти коледжу.

«Студентська конференція – це одна із форм самостійної роботи, яка є важливим елементом навчального процесу..В студентському середовищі повинно зароджуватися нове прогресивне мислення...» – зазначила директор коледжу Наталія Зубко.

«…в умовах якісного розширення змісту освіти, впровадження інформаційних технологій необхідне визначення нових пріоритетних напрямків роботи з студентами. Найважливішим з них є формування у молодшого спеціаліста основних умінь і навичок дослідницької діяльності, що в майбутньому дасть свої результати» – зауважив викладач циклової комісії Михайло Скубій.

По закінчені конференції адміністрація коледжу висловила щиру подяку голові та викладачам циклової комісії «Інформатики та розробки програмного забезпечення»  за організацію і проведення студентської конференції та побажали подальших творчих та наукових успіхів, а учасники конференції були нагороджені грамотами за активну участь в науковому заході.

Матеріал підготував Михайло Голубка, прес-секретар з роботи зі ЗМІ та зв’язків із громадськістю Львівського кооперативного коледжу економіки і права