Українські учасники здобули 4 нагороди на ХІ Міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики.

Срібну та бронзову медалі вибороли Наталія Бажан та Павло Кашко, студенти-першокурсники  Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Дві почесні грамоти олімпіади отримали Артур Качур, одинадцятикласник Чернівецької гімназії № 5, та Марія Смик, яка наразі навчається у школі Хіл у м. Поттстаун штату Пенсильванія (США).

ХІ Міжнародна олімпіада з астрономії та астрофізики проходила цьогоріч у таїландському місті Пхукет. Участь у ній взяли 210 учнів та студентів із 46 країн світу.

Зазначена олімпіада стала останньою з міжнародних, у якій 2017-го взяли участь українські учні та студенти. Загалом цього року 32 наші представники спробували свої сили в 8 міжнародних учнівських олімпіадах: з хімії, математики, фізики, біології, інформатики, географії, екології та астрономії. У цих змаганнях вони здобули 24 медалі: 6 золотих, 8 – срібних та 10 – бронзових.

Нагадуємо, що з 1 листопада цього року Уряд підвищив академічні та соціальні стипендії на 18%. Для призерів міжнародних учнівських олімпіад стипендії Президента України відтепер становлять 2950 гривень, а для учасників – 2600 грн.

Інформує МОН України

Один коментар до “Цього року українці вибороли 24 медалі на міжнародних учнівських олімпіадах ”
 1. П. Кашко: призерам відмовили в стипендії Президента
  Автор: Павло Кашко, призер Міжнародної учнівської олімпіади з астрономії та астрофізики 2017 року.

  Друзі, допоможіть, будь ласка, поширенням!

  Це мій останній шанс добитися справедливості…

  Мене звати Павло Кашко. І я виборов бронзу на Міжнародній олімпіаді з астрономії та астрофізики в ході надскладного змагання з командами 46 країн світу, до котрих я послідовно готувався більше року, відмовляючи собі в відпочинку, зустрічах з друзями, спілкуванні із сім’єю та інших радощах. Готувався самостійно, по крихтах збираючи інформацію, бо вчителів, котрі можуть підготувати до такого рівня змагань, – одиниці.

  Це найбільше досягнення мого життя наразі, без перебільшень!

  Але, як виявилося, для Міністерства освіти – я «ихтамнет».

  «Ми тебе туди не посилали» – почув я, коли настав час присвоєння Президентської стипендії учасникам та переможцям міжнародних олімпіад.

  Виявилося, що чиновники не внесли мене до жодних офіційних документів – ні до наказу про відбіркові тури, ні до офіційного складу команди від України. До речі, як і Наталію Бажан, котра завоювала срібло. Як це можливо, якщо я маю запрошення від оргкомітету міжнародної олімпіади, де чітко вказано, що я і Наталія такі ж члени команди від України як і решта, коли ми пройшли всі 3 відбіркові тури серед призерів всеукраїнських олімпіад, коли, врешті-решт, ми за рейтингом всеукраїнської олімпіади №8 та №2, а в документи на відбіркові тури потрапили учасники з рейтингом 21?

  Далі більше – я дізнаюся, що ми з Наталею єдині з команди, кому довелося самостійно шукати кошти на участь в олімпіаді! Решті учасників, а також двом вчителям і ,якогось дива, чиновнику МОН переліт та проживання оплатило міністерство, хоч до цього нам повідомляли, що МОН дану олімпіаду не буде фінансувати.

  І тепер, як вершина цинізму – нам, призерам, МОН відмовляє в Президентській стипендії, проте навіть ті, хто просто був у складі офіційної команди, її отримають, їхні вчителі отримають звання заслуженого, чиновник МОН отримає безкоштовну відпустку в Таїланді, де проходила олімпіада…

  Сказати, що я розчарований – нічого не сказати.

  Не маючи іменитих вчителів та підтримки МОН, досягнувши цього виключно завдяки своїм старанням та підтримці батьків, я опиняюся ні з чим.

  І зрозумійте правильно – стипендія важлива мені не сама по собі, але як визнання моїх зусиль, вкладених протягом більше ніж року, як засвідчення мого найбільшого досягнення зі сторони держави, як знак справедливості, врешті-решт.

  Пані міністр, скажіть, чому я маю доводити, що я не «ихтамнет» вашим підлеглим та розбиратися в їхніх бюрократичних ігрищах замість того, щоб спокійно здавати сесію і вчити нові предмети?

  Друзі! Будь ласка, допоможіть мені донести цей лист до тих, хто може виправити цю несправедливість! Наступного тижня міністерство вже буде затверджувати це рішення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *