Згадайте нас – бо ми колись жили.

Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно…

Н. Виноградська

Пам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано криваво-чорним кольором. Одна із них – голодомор 1932-33 років.

Щороку в четверту суботу листопада українці усього світу згадують ті страшні часи, запалюючи свічки і вшановуючи пам’ять мільйонів жертв штучного голоду в Україні.

З метою ознайомлення учнів з трагічним минулим країни, вшануванням світлої пам’яті безвинно замучених голодом і політичними репресіями людей та відповідно до Указу Президента України від 13 листопада 2015 року № 635  напередодні 25 листопада у професійно-технічних навчальних закладах Закарпатської області проведено ряд заходів:

– виховні заходи, бесіди, уроки-реквієми «Скорботна пам’ять поколінь», «Голодомор. Ми пам’ятаємо!», «Народна трагедія. Скорботний 1933 рік», «Пам’яті жертв голодомору».

– тематичні книжкові виставки «Вогонь скорботи в серці на віки», «Каміння під косою»

– перегляд відеоматеріалів.

Також педагогічні працівники та учні навчальних закладів приєдналися до акції «Запали свічку». Цього дня у загальнонаціональній хвилині мовчання українці всього світу схилили голову у жалобі за мільйонами людей, життя яких у мирний час обірвала голодна смерть на найродючішій у світі землі.

Згадайте нас – бо ми колись жили… - 3 6

Вшанувати пам’ять невинних жертв – це той мінімум, який ми маємо зробити і завжди пам’ятати про ті страшні  часи історії.

Повідомляє прес-служба навчально-методичного центру ПТО у Закарпатській області