30 листопада 2017 року у Сумському національному аграрному університеті відбувся форум, що став завершальним етапом проекту, розпочатого в лютому цього ж року. Йдеться про співпрацю СНАУ з Бернським університетом прикладних наук за підтримки Nestle Україна та Швейцарського бюро співробітництва в Україні в рамках проекту «Розвиток сталого сільського господарства – 360° оцінка фермерського господарства та розробка спільної стратегії розвитку».

Фахівці Бернського університету прикладних наук на основі RISE (Response-Inducing Sustainability Evalutiation) розробили метод консультування, за допомогою якого сталий розвиток сільського господарства можна повністю виміряти та покращити. Фермерське господарство розвивається стабільно, якщо воно приносить прибуток, не впливає негативно на навколишнє середовище і створює безпечні умови праці для всіх співробітників. На сьогоднішній день кількість кваліфікованих користувачів RISE становить понад 300 тисяч осіб у 57 країнах світу.

За час реалізації проекту задіяні у ньому викладачі Сумського НАУ оволоділи  технологією RISE-методу в рамках семінарів у СНАУ та Бернському університеті прикладних наук для підготовки професійних RISE-консультантів, після чого вже в якості експертів здійснили оцінку 30 фермерських господарств Сумської, Полтавської, Харківської, Київської та Чернігівської областей. Виходячи з результатів, були виявлені їх сильні та слабкі сторони та надані рекомендації щодо покращання діяльності.

У Сумському НАУ завершився проект RISE - IMG 3076

Подальший розвиток проекту організатори вбачають у таких пунктах, як розробка електронного курсу «Підтримка сталого розвитку сільського господарства», розвиток мережі університетів-партнерів, спрямованої на впровадження методу RISE в академічну діяльність, та розробка сталих рішень для представників агробізнесу України і забезпечення співробітництва всіх учасників ринку у цій сфері.

У Сумському НАУ завершився проект RISE - IMG 3064

Повідомляє прес-служба СНАУ