У всьому світі останнім часом все більше уваги приділяється розробці екологічних і енергозберігаючих технологій, спрямованих на зниження шкідливого впливу на довкілля. Не залишилися осторонь і будівельники. Все більшу популярність у нашій країні набуває використання екотехнологій та екологічних матеріалів у будівництві. Даній темі було присвячене засідання Закарпатської обласної методичної секції педагогічних працівників будівельних професій, яке відбулося днями в режимі онлайн.

Участь у вебінарі взяли педагогічні працівники 7 професійно-технічних навчальних закладів Закарпатської області, в яких здійснюється підготовка кваліфікованих робітників з професій будівельного профілю.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся керівник секції, заступник директора з навчально-виробничої роботи Хустського професійного ліцею Волощук М.О.

Про вивчення екоматеріалів на уроках професійно-теоретичного навчання доповідав викладач спецдисциплін Хустського професійного ліцею Бобик І.В. Під час доповіді ознайомив з екологічними матеріалами, які вивчаються майбутніми будівельниками: еко-вата, теплоізоляційні фарби тощо, також розповів про основні переваги застосування даних матеріалів безпосередньо в процесі будівництва, адже під час вибору будівельного матеріалу є особливо важливим оцінити його прямі та опосередковані впливи на довкілля та людину.

Педагоги ПТНЗ Закарпаття під час вебінару говорили про екотехнології та екоматеріали у будівництві - 3

Майстер виробничого навчання цього ж ліцею Букович Я.І. розповів про використання на уроках виробничого навчання екошпалер – шпалер, виготовлених на основі паперу, дерев’яних.

Про державні стандарти професійно-технічної освіти на модульно-компетентнісній основі, їх структуру, особливості, відмінності від попередніх стандартів розповіла методист Потапова К.В.

Завідувач інформаційно-аналітичного кабінету Палош Н.М. ознайомила присутніх з можливостями використання в навчально-виробничому процесі електронних підручників з предметів «Технологія кам’яних робіт» та «Опоряджувальні роботи», які схвалені до використання у професійно-технічних навчальних закладах Міністерством освіти і науки України.

Педагоги ПТНЗ Закарпаття під час вебінару говорили про екотехнології та екоматеріали у будівництві - 5

Методист Войченко Л.П. розповіла про основні аспекти підвищення кваліфікації педагогічних працівників та стажування майстрів виробничого навчання на базі новостворених  навчально-практичних центрів, зокрема навчально-практичного центру «Снєжка» у ДНЗ «Ужгородський центр професійно-технічної освіти».

Педагоги ПТНЗ Закарпаття під час вебінару говорили про екотехнології та екоматеріали у будівництві - 1

Інформує Навчально-методичний центр ПТО у Закарпатській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *