В травні 2017 року у м.Суми стартував розрахований на два роки проект «Посилення процесу розвитку потенціалу у сфері якості освіти та наукових досліджень в СНАУ та СумДУ» за фінансування Агенції Чеської Республіки з розвитку.

Основна мета проекту полягає у підвищенні якості вищої освіти в двох університетах м. Суми у відповідності до європейських стандартів та рекомендацій. Пілотним закладам запропоновано вдосконалити методологічні інструменти оцінки якості навчальних програм та механізми розвитку науково-дослідних і наукових можливостей та підвищенні функціональних можливостей студентського самоврядування ВНЗ. Також проект передбачає надання мікро-грантів студентству та закупку навчального обладнання для кожного з університетів.

Партнерами цього проекту є: Чеський університет природничих наук м.Прага (Чехія), Центр досліджень вищої освіти (Чехія), Сумський національний аграрний університет та Сумський державний університет. Проект передбачає безпосередню участь чеських експертів в реалізації проектних заходів, що дозволить здійснити обмін ноу-хау і передовою практикою забезпечення якості вищої освіти між українськими та чеськими партнерами.

На 2018 рік рамках проекту заплановано методичні семінари з питань забезпечення та оцінювання якості вищої освіти та наукових досліджень, наукові гранти для студентів, консультаційна та грантова підтримка студентського самоврядування, а також міжнародна літня школа.

За результатами проекту буде видана інформаційна брошура про досвід забезпечення якості освіти в Україні та Чехії. Даний проект є продовженням проекту «Підтримка гармонізації запровадження Болонських принципів в українських аграрних університетах, на прикладі Сумського НАУ», що впроваджувався у 2015-2016 рр.

Координатором проекту в Україні є к.е.н., доцент кафедри міжнародної економіки ННІ бізнес-технологій «УАБС» СумДУ Замора О.М.

За повідомленням СумДУ