Днями у у Львові відбувся Форум інноваційної освіти INED. Понад 200 вчителів та  20 спікерів зі всієї України обговорювали інновації та зміни в освіті України, що можна реалізовувати вже зараз. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Форум Інноваційної Освіти – це майданчик для обміну ідеями, досвідом, практиками втілення інновацій у школах. Форум – це можливість масштабувати кращі практики Україною, створювати партнерські проекти, разом рухатись у напрямку розвитку шкіл і освіти в країні.

«Для мене цей форум є проявом і прикладом однієї із найважливіших цінностей у житті – співпраці і солідарності. Ми в УКУ дуже віримо у співпрацю, бо все те, що ми маємо, і все те, що ми робимо, є насправді результатом співпраці тисяч людей, сотень організацій і інституцій, – зазначив під час вітального слова Тарас Добко, перший проректор Українського католицького університету, ініціатор проекту «Простір освітніх ініціатив». – Мені здається, що освітяни як ніхто інший повинні розуміти цінність співпраці, особливо у часи радикальних змін. У суспільстві, де нерідкими є конфлікти, є багато недовіри, ми повинні творити майданчики та нагоди для зустрічей і для взаємодії людей доброї волі. Я сподіваюся, що наш Форум стане місцем спілкування і ділення тим, що ми маємо найкраще, що ми робимо найкраще».

У Львові відбувся Форум інноваційної освіти INED - mg3021 09c90f4929a96b15a9f27697aeb9b4ca

Організатори Форуму: Львівська міська рада, Центр інноваційної освіти «Про.Світ», проект Українського католицького університету «Простір освітніх ініціатив» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні та Impact Hub Odessa.

«Я переконаний, що всі, хто тут сьогодні є, знають, що освіта є насправді ключовою у розвитку міста, країни. Але є ще одна річ: що саме освіта у великій мірі робить візерунок розвитку, – наголосив Андрій Москаленко, заступник міського голови Львова з питань розвитку. – Наше найважливіше завдання є показати, що саме вчитель є ключовою людиною, яка творить візерунок міста, тому що він творить тих людей, які творять місто. Тому, коли в одній залі збирається така кількість вчителів зі всієї країни, я переконаний в тому, що буде велика перемога. Чого Вам і бажаю: маленьких і великих перемог».

Протягом дня учасники Форуму брали участь у майстер-класах та панельних дискусіях.

«Майже два роки тому ми збиралися у цій залі і говорили про те, що кожен вчитель є міністром освіти у своєму класі. Це є дійсно так, нічого не змінилось. Але ми зрозуміли, що є ще одна річ, про яку варто говорити. Ця річ – це культура взаємодії між вчителями. Ця річ – це середовище, яке існує у школі. І червоною ниткою цього форуму є культура співпраці в школі. І я говорю про те, аби змінити цю культуру і створити середовище, яке сприятиме інноваціям. Україна унікальна, бо різноманітна. Тут зібралися люди з різним досвідом, і ним треба ділитися», – зазначила Лілія Боровець, співзасновниця Центру інноваціної освіти «Про.Світ».