Наразі у 26 інтернатних закладах Києва перебуває 4575 дітей. Це 0,9% загальної кількості дітей столиці. У пріоритеті міста – до 2025 року встановити таку систему, щоб забезпечити кожній дитині можливість виховуватись у родині та відчути себе потрібними державі та київській громаді. Про це повідомила голова постійної комісії з питань освіти, науки, молоді та спорту Ганна Старостенко у своїй колонці «Українській правді. Життя».

«Очевидно, що інтернатна форма роботи вже віджила себе, довівши неефективність як у плані навчання та підготовки своїх вихованців до життя, так і з точки зору раціонального використання фінансових та інших ресурсів. Київ розробив покроковий проект з реформування інтернатів на сучасні й комфортні форми виховання дітей. А тим дітям, кому з різних причин все ж доведеться залишитися в інтернатах, створити найкращі умови та забезпечити кваліфікованим персоналом у невеликих установах», – зазначає голова комісії.

За її словами, реформування системи інтернатних закладів у Києві здійснюється відповідно до загальнодержавної стратегії, плану столиці до 2025 року та за підтримки проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», що фінансується за рахунок позики від Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Наразі сам проект Києва (проект рішення Київради «Про затвердження Плану реформування/перепрофілювання/трансформації дитячих інтернатних закладів, розвитку системи соціальних послуг сім’ям з дітьми та сімейно орієнтованих послуг (деінституцілізації) у громаді м. Києва») знаходиться на погодженні у профільних комісіях.

«Поруч із ліквідацією самих інтернатних закладів у столичній програмі акцентується увага на попереджувальній роботі з кризовими батьками, аби вони якомога раніше отримали допомогу фахівців і віднайшли можливість залишити дитину в сім’ї. А родинам, де народилася хвора дитина, надати соціальні, освітні, медико-реабілітаційні послуги з максимальним наближенням до місця її проживання», – резюмувала Ганна Старостенко.

Вона додала, що столичні служби чекає складна робота, але Київ має всі ресурси, щоб здійснити цей перехід до людяності та відповідальності громади.