Восени наступного року в одній з провінцій Канади рішуче зміниться підхід до інформування дітей про секс та сексуальність, пише nashvancouver. У вересні провінція Квебек почне сексуальну освіту дітей з дитячого садка.

Кожна дитина в приватних і державних садах вивчатиме матеріал, який виходить далеко за рамки стандартних. Нова навчальна програма Квебека відповідає тим, які існують або скоро будуть реалізовані в Британській Колумбії і Альберті, а також в Онтаріо, де багато батьків протестували і забирали своїх дітей зі школи, коли в класі вводили новий предмет.

Що будуть вчити найменші?

У дитячому садку п’ятирічні діти отримають коротке пояснення кроків, пов’язаних зі створенням дитини. Їм розкажуть, що яйцеклітина і сперматозоїди об’єднуються, щоб сформувати зиготу, яка виросте в ембріон, а потім в плід. Також їм розкажуть про “різні типи сімей”, які утворюють одностатеві пари. Їх також ознайомлять з чоловічими і жіночими частинами тіла.

Це навчання призначене для захисту дітей від сексуальної експлуатації,” – вважає Ліза Трімбл, лектор McGill, що спеціалізується на сексуальне виховання.

У шість чи сім років діти вивчатимуть гендерні стереотипи та навчатимуться розпізнавати ситуації, які можуть привести до сексуального насильства. У віці 8-9 років діти будуть говорити про різні форми сексуального насильства. У 10-11 років дітей будуть попереджати про небезпеки Інтернету і стратегіях, які використовують сексуальні маніяки для заманювання.

У Міністерстві освіти Квебеку  вважають, що школа відіграє критично важливу роль в запобіганні даних злочинів. Міністр освіти Себастьян Прулкс заявив, що дуже важливо, щоб діти дізналися про механізм статевого дозрівання, перш ніж вони почнуть відчувати це.

У 13 і 14 років підлітки дізнаються про те, що являє собою сексуальне насильство, і їм буде запропоновано «прийняти позитивне ставлення до використання презервативів», – сказано в повідомленні Міністерства освіти. У 15 і 16 на уроках будуть вчити, як розпізнати симптоми насильницьких відносин і обговорюватимуть емоційну близькість. Дітям також розкажуть, які кроки вони можуть зробити після незахищеного або погано захищеного сексу.

В даний час цей навчальний план є необов’язковим, і тільки близько 200 шкіл в Квебеку навчають цього матеріалу. Ліза Трімбл очікує, що не всім сподобається, що наступної осені всі школи Квебеку будуть змушені прийняти нову сексуальну освіту.

«Просто наявність одного навчального плану зі статевого виховання є величезним зміною», – вважає вона.

Джерело