Про спільну підготовку фахівців домовилися Сумський національний аграрний університет та Хенаньський науково-технічний інститут. Три угоди про це підписали під час візиту китайської сторони до Сумського НАУ 20-21 грудня 2017 року.

Провінція Хенань зі столицею Ченджоу – одна з найбільших у КНР, третя за розмірами, займає площу 167 тис.кв.км та має чисельність населення 95,32 млн. Хенаньський науково-технічний інститут, створений ще у 1939 році,  знаходиться у місті Сіньсян з населенням 1,2 млн. Це велике і дуже красиве місто, що має давню історію і багато туристичних принад. Контингент студентів інституту на сьогодні налічує 55 тисяч студентів, що навчаються за 64 спеціальностями бакалаврату і 19-ма магістерськими спеціальностями. Звісно, Сумський НАУ значно поступається за розмірами та контингентом, але попри це зміг зацікавити китайських партнерів, і незабаром розпочнеться співпраця, визначена угодами.

Так, перша угода передбачає підготовку бакалаврів напрямку «Ветеринарна медицина» у КНР. Щорічно приблизно 120 бакалаврів будуть отримувати освіту, для цього, за словами ректора СНАУ, 16 українських викладачів факультету ветеринарної медицини працюватимуть в Китаї, викладаючи дисципліни англійською мовою.

СНАУ та Хенаньський науково-технічний інститут підписали угоду про співпрацю - IMG 5386

Відповідно до умов другої угоди, в Сумському національному аграрному університеті проводитиметься підготовка 100-150 магістрів різних спеціальностей та 50-100 кандидатів наук (PhD) з Китайської Народної республіки. Цей курс також буде англомовним.

Ну, й ще одна структурна угода передбачає спільне заснування Сумським національним аграрним університетом та Хенаньським науково-технічним інститутом (HIST) Сумського міжнародного коледжу HIST в Китаї, де навчання відбуватиметься у відповідності до китайських правил і норм.

СНАУ та Хенаньський науково-технічний інститут підписали угоду про співпрацю - IMG 5251

Підводячи підсумки візиту, віце-президент Хенаньського науково-технічного інституту Song Yawei подякував сумським партнерам за гостинність та зазначив, що він вражений високим професійним рівнем, відповідальністю та відданістю роботі викладачів СНАУ. «Суми – це красиве, комфортне й толерантне до іноземців місто, тож китайським студентам буде зручно жити тут і навчатися»,  – переконаний пан Song.

Ректор СНАУ Володимир Ладика зазначив також, що угодами передбачається академічний студентський обмін, відповідно у сумських студентів з’явиться можливість один або декілька семестрів повчитися у Китаї.

Реалізація програм, передбачених цими угодами, розпочнеться вже у 2018 році, запевняють керівники українського та китайського вишів.

Повідомляє прес-служба СНАУ