У КПІ ім. Сікорського відкривають напрям з підготовки професійних управлінців для оборонно-промислового комплексу України. Відповідну магістерську програму виш реалізуватиме разом з державним концерном “Укроборонпром”. Це, зокрема, передбачено угодою, підписаною між КПІ та “Укроборонпромом”  22 грудня 2017 року.

Під час урочистого підписання угоди заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець відзначив, що така співпраця між закладом освіти та замовником кадрів є гарним прикладом дуальної освіти, яка успішно використовується у більшості розвинених країн. Наразі один з ключових пріоритетів МОН – розробка необхідної законодавчої бази та широке впровадження дуальної освіти в Україні.

Я хочу насамперед подякувати нашим промисловцям, які повірили в українську освіту і науку, попри той невиправданий скептицизм, яким їх намагаються оточити в останні 25 років. Не потрібно нас ставити в число країн з невеликим потенціалом – він у нас не гірший, ніж у західноєвропейських країн. Зараз ми починаємо наступний етап реформування вищої освіти, і один з ключових його етапів – це забезпечення законодавчої можливості проводити дуальне навчання“, – розповів Володимир Ковтунець.

Спільна магістерська програма КПІ та Укроборонпрому має назву “Управління у сфері оборонно-промислового комплексу”. Перший випуск магістрів за цією спеціальністю планується 2019 року.

Щоб впровадити інтегровану програму, в університеті співпрацювали з Укроборонпромом, аби з’ясувати, які саме знання та компетенції повинні мати майбутні випускники. Передбачається, що межах програми готуватимуть фахівців, спроможних оперативно ухвалювати системні інноваційні рішення з урахуванням ризиків. Термін навчання – 1,4 роки. Викладачі КПІ вчитимуть студентів таким дисциплінам, як правовий захист інтелектуальної власності, стратегічне управління, ризик-менеджмент, комерційна дипломатія тощо. Водночас, наприклад, вивчати інноваційну продукцію військово-промислового та подвійного призначення чи проходити практику слухачі будуть безпосередньо на підприємствах Укроборонпрому.

Дуальна освіта в дії: КПІ та "Укроборонпром" підписали угоду - 5a4209faaa930264420660

Окрім підготовки магістрів, угода також передбачає проходження практики на цих підприємствах інших студентів київського політеху, створення на виробничій базі умов для виконання ними курсових і дипломних проектів тощо. Натомість фахівці КПІ забезпечуватимуть науково- технічну підтримку проектам, що реалізуються на базі Укроборонпрому.

Також сторони домовилися робити спільні інноваційні проекти для оборонної промисловості. Ректор університету Михайло Згуровський відзначив, що співпраця між вишем та концерном у науковій сфері триває вже не перший рік. Так, на базі ВАТ “Меридіан” триває промислове виробництво розробки КПІ – безпілотника “Spectator”. Зараз він використовується та є неабияк затребуваним в українській армії, зокрема, у зоні АТО, Державній прикордонній службі, в аграрному секторі, для пошуково-рятувальних робіт тощо.

“Під час першої презентації наших розробок Укроборонпрому 3 роки тому ми представили 12 робіт, зараз їх уже 40 для всіх силових відомств. 6 з них поставлено на озброєння. До нашого НВО “Київська політехніка” увійшли 7 підприємств – 5 від Укроборонпрому і 2 від Державного космічного агентства. Це об’єднання забезпечує повний процес походження розробки – від ідеї до готового продукту“, – зазначив Михайло Згуровський.

Інформує прес-служба Міністерства освіти і науки України