Фестиваль проходитиме під об’єднуючими гаслами – «Від Харкова по Карпати – Україна рідна мати!», «Схід і Захід разом. Різдво єднає нас!», «Від Заходу до Сходу ми – діти одного народу». 

Протягом двох днів – 13 та 14 січня – близько півтисячі учасників фестивалю виступатимуть з вертепами та колядками у центральних парках Харкова та в багатолюдних місцях по всьому місту – поблизу супермаркетів, лікарень, на майданчиках біля святкових ялинок. Про це повідомляє прес-служба Харківської ОДА.

Масштабна святкова феєрія у різдвяно-новорічні свята проходить під патронатом голови ХОДА Юлії Світличної.

«Вертеп-фест відбувається на Харківщині вже вдруге. Це ініціатива громадськості, яку обласна адміністрація не могла не підтримати, адже цей проект об’єднує всю Україну. В цьому році фестиваль став по-справжньому всеукраїнським, – розповів заступник голови – керівник апарату ХОДА Анатолій Бабічев. – Мета фестивалю – привернути увагу до нашої культурної спадщини, традицій, по-новому подивитися на нашу історію. Незважаючи на ситуацію на Донбасі, творчі колективи охоче приїжджають на Харківщину, адже саме тут твориться нове майбутнє нашої країни».

Окрім професійних творчих майстерень, у цьому році до проведення заходу долучилися студентські колективи, представники Української академії лідерства.

«Ми зможемо насолоджуватися мистецтвом у всіх його проявах – як аматорським, так і професійним», – зауважив Анатолій Бабічев.

Головним заходом першого дня фестивалю стане вертеп – парад, який пройде в Харкові на вулиці Сумська з 12:00 до 13:00. Учасники зберуться на площі Конституції та пройдуть святковою ходою до площі Свободи.

14 січня колективи зберуться в парку ім. Горького, щоб разом із харків’янами взяти участь у всеукраїнській акції – заспівати колядку «Нова радість стала». За словами Анатолія Бабічева, організатори вертеп-фесту планують залучити до акції найбільшу в Україні кількість учасників