Делегація історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини за активного сприяння декана факультету професора Анатолія Карасевича відвідала урочистості на малій батьківщині Василя Стуса в селі Рахнівка Гайсинського району Вінницької області.

З нагоди 80-ї річниці з дня народження українського поета, перекладача, прозаїка, літературознавця, правозахисника, одного із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників, Героя України Василя Семеновича Стуса на території місцевої школи відбувся урочистий мітинг за участю представників влади, ЗМІ, дослідників творчості поета-патріота, жителів села, які вшанували пам’ять відомого земляка, українського інтелігента, співтворця сучасного українського культурного відродження.

Історики УДПУ взяли участь у заходах із вшанування пам’яті Василя Стуса - 3

Під урочистого зібрання до присутніх звернулися голова районної ради Григорій Боровий, заступник голови Національної спілки письменників України Віктор Мельник, начальник управління культури та мистецтв Вінницької обласної державної адміністрації, заслужений артист України Станіслав Городинський. Дослідниця творчості Василя Стуса Ніна Гнатюк висловила побажання, щоб спільними зусиллями українці втілювали в життя задуми Василя Стуса, щоб ми були володарями власного життя на рідній землі, жили в мирі та єдності. Директор Музею Василя Стуса Дмитро Омелянчук подякував усім, хто пам’ятає і цінує творчість відомого земляка.

Історики УДПУ взяли участь у заходах із вшанування пам’яті Василя Стуса - 1

Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України історичного факультету УДПУ імені Павла Тичини Марія Рогожа, звертаючись до учасників дійства, подякувала усім за небайдужість до вшанування пам’яті видатного поета та зазначила, що «українська земля особливо багата на таланти, але багатьом з них за свій талант во ім’я України доводилося платити життям. І Василь Симоненко, і Алла Горська, і Василь Стус, і сотні інших українських геніїв, пожертвували своїм життям за майбутнє свого народу, за визволення його з рабства духу. За Слово, бо Слово – це основа нації. Їх безсмертя – з нами».

Після урочистого мітингу в Рахнівському будинку культури відбувся святковий концерт. Творчий вечір-пам’яті «На Різдво до Стуса» був по-сімейному душевним, сповненим любові та глибокої поваги до великого поета-пророка.Історики УДПУ взяли участь у заходах із вшанування пам’яті Василя Стуса - 2

Інформує прес-служба УДПУ