Начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб повідомив , що у Львові з початку року станом на сьогодні на кір захворіли 76 людей, з них 47 – діти, з яких 35 – діти, які ходять в школу чи садок.

Мерія проводить протиепідемічні заходи в закладах охорони здоров’я та школах, проте, як наголошує управлінець, єдиним ефективним і надійним засобом захисту, профілактики кору є вакцинація. І якщо не вакцинуватись – то ризик захворіти залишається дуже високим.

Вчора  в міській раді Львова відбулось позапланове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій, під час якого обговорили ситуацію про ускладнення епідемічної ситуації у місті щодо захворюваності на кір.

Комісія заслухала інформацію та вирішила вжити низку заходів, які забезпечать зменшення і припинення розповсюдження інфекції у Львові. Зокрема, йдеться про щоденний моніторинг відвідуваності навчальних закладів, провітрювання приміщень, щодення термографія дітей, обмеження проведення заходів за участю дітей тощо.

Також, у суботу, 20 січня, для зручності батьків працюватимуть кабінети щеплень у закладах охорони здоров’я. Однак про припинення навчання у школах чи дитячих садочках не йдеться.

Станом на 15 січня у 117 шкіл до навчання приступило 74 навчальні заклади, решта перебувають на канікулах. Окрім того, із тих навчальних закладів, де виявлено захворювання дітей на кір – у 10-ти школах відбувається навчання, 9 навчальних закладів перебувають на канікулах.

“Ми щоденно проводимо моніторинг відвідуваності дітей дошкільних навчальних закладів і шкіл. Наразі воно приблизно становить у школах 16,5%, тобто є значно менше відсутніх, ніж у такий самий період у минулому році.Окрім того, ми зібрали інформацію щодо щеплення дітей: приблизно 28% дітей дошкільного віку є нещепленими, або вакциновані один раз. І нами було видано розпорядчий документ щодо запобігання захворюваності на кір, власне, передбачені такі заходи, як рекомендація обмежити проведення масових заходів, перевід з групи в групу, щоденний огляд дітей і також рекомендовано батькам вакцинувати дітей»,- зазначила Зоряна Довганик, начальник управління освіти Львівської міської ради.

“Режим роботи навчальних закладів не змінюється. Ті, які планували, відповідно до попередньо погодженої структури, розпочати свою роботу 15 січня – то вони вже почали працювати, а ті, які планували з 22 січня, – вони розпочнуть свою роботу 22 січня»,- додала Зоряна Довганик. – Ми дуже детально вивчаємо ситуацію з захворюванням на кір у місті. В нас частина шкіл міста Львова вийшла на навчання 15 числа, тобто учора. А частина шкіл вийде на навчання 22 числа. Це відповідно до тої структури року, яка є затверджена на цей навчальний рік. І всі діти, які захворіли, вони не захворіли в навчальних закладах. Це говорить про те, що те, якщо ми захочемо обмежити відвідування чи дошкільних чи навчальних закладів, воно не дасть результату, бо ці діти захворіли поза навчальним закладом.

Інформує прес-служба Львівської міської ради