У столиці Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії розпочав роботу Світовий Освітній Форум – захід, на якому збираються міністри освіти та їхні заступники з країн, що разом представляють приблизно дві третини населення світу.  Основна мета форуму – створити поле, де зможуть зустрітися основні гравці сфери та обговорити майбутнє освітньої політики.

У заходах традиційно бере участь Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич. У Лондоні вона вже встигла провести зустріч з представниками Британської ради та освітніми експертами, обговорила з ними подальшу співпрацю в сфері освіти.

«Я приєдналася до заходів у межах форуму лише о 13-й годині за лондонським часом, а ранок почався із зустрічі з керівництвом Британської ради та освітніми експертами. Тут слід додати, що британські колеги залишаються нашими надійними партнерами і послідовно підтримують на шляху реформ, тому ця зустріч була необхідна. Говорили про подальші перспективи співпраці Ради з Україною, а експерти зробили для нас огляд британської системи освіти», – розповідає Міністр на власній сторінці Facebook.

Вона також повідомила, що протягом дня взяла участь двох експертних обговореннях: щодо взаємного впливу між економікою та освітою, а також стосовно навчальної програми та компетентностей у межах четвертої промислової революції.

У Лондоні розпочав роботу The Education World Forum (Світовий Освітній Форум) - IMG 5043

«По суті, шукали відповіді на питання, яким чином освіта готує наших учнів до довгострокових та короткочасних змін у їхніх житті та роботі. Як повинні розвиватися компетентності студентів, щоб відкрити шляхи до успіху. Дискутувалося, які місця у системі мають відводитися цінностям, знанням та навичкам»,- повідомила Лілія Гриневич.

 

Цього року, за правилами форуму, Міністр не виступає, адже вона мала виступ минулого року на тему “НУШ: РОЗРОБКА ПОЛІТИКИ ДЛЯ РОЗВИТКУ ТАЛАНТІВ”. У його межах Лілія Гриневич розповіла про заплановану реформу шкільної освіти в Україні та місце системи позашкільної освіти у розвитку талантів дитини.

 

“Школа може підрізати крила, якщо система  орієнтована на середній результат. Школа повинна пропонувати різноманітні можливості для розвитку особливих талантів у людей, знаходити, в чому вони можуть бути успішні, і  підготувати до життя у світі, що постійно змінюється. Школа також має пильно слідкувати за глобальними тенденціями і змінами, в іншому випадку ми ризикуємо підготувати учнів до світу, якого вже не існує”, – завершила свій минулорічний виступ Лілія Гриневич.

 

Нагадуємо, що поїздка Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич у Лондон на Світовий Освітній Форум відбувається за запрошенням та за рахунок приймаючої сторони.

Від Педагогічна Преса

Керівник порталу