22 січня наша країна відзначає одне з найбільших державних свят – День Соборності України. Цього дня 99 років тому в Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в Єдину Україну. Проте тільки з 1999 року це свято стали відзначати офіційно.

З метою  формування національної свідомості учнів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  99-ї річниці з Дня Соборності України, в закладах професійної (професійно-технічної) освіти краю проведено ряд заходів.

Учні Хустського професійного ліцею сфери послуг відвідали районну бібліотеку, в якій був проведений виховний захід, присвячений цій історичній події, учасники мали нагоду дізнатися не тільки цікаві історичні подробиці, але й імена діячів національно-визвольного руху на Закарпатті та оглянути тематичну книжкову виставку.

В Державному навчальному закладі «Ужгородський центр професійно-технічної освіти» пройшла тематична конференція «72 річниця утворення Закарпатської області  у складі України», під час якої учні розповіли цікаві подробиці входження Закарпаття до складу України.

У Берегівському професійному ліцеї сфери послуг провели годину спілкування  «Національна єдність – запорука державності України», під час якої переглядали відеоматеріали, читали вірші, а завершальним етапом стала гра-пазл, під час якої команди-учасники збирали карту України.

День Соборності у ПТНЗ Закарпатської області - 3 2

У Вищому професійному училищі № 3 м. Мукачево члени клубу національно-патріотичного виховання «Патріот» підготували і провели для учнів І-ІІ курсів виховний захід «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг». А в Перечинському професійному ліцеї від час  інформаційно-пізнавальної години «Соборна Україна – єдина нація» присутні переглянули документальний фільм «Велика злука УНР та ЗУНР», обговорювали питання історичної розбудови держави в минулому та проводили паралелі із сучасністю, декламували патріотичні вірші, ознайомлювалися з літературою, що висвітлює цю історичну подію життя України тощо.

День Соборності у ПТНЗ Закарпатської області - 4 1

Також в закладах професійної (професійно-технічної) освіти відбулися тематичні книжкові виставки «Соборність в серцях українців», «Соборна Україна: від ідеї до життя»,  де молодь мала змогу ознайомитися з книгами, матеріалами періодичних видань, світлинами та документами, що висвітлюють період діяльності ЗУНР та УНР.

День Соборності у ПТНЗ Закарпатської області - 1 2

Такі заходи сприяють формуванню національної свідомості нашої молоді, виховують у них почуття патріотизму, поваги та любові до Батьківщини.

Інформує Навчально-методичний центр ПТО у Закарпатській області